Hlavní navigace

Wi-Fi router od Netgearu s rozšířenou podporou zařízení Apple

14. 10. 2011

Sdílet

Ke kabelovému připojení slouží čtveřice gigabitových portů LAN-WAN, jejichž reálná propustnost by se měla blížit teoretickému maximu. Pro bezdrátové datové přenosy lze využívat dvě samostatná frekvenční pásma 2,4 GHz a 5 GHz, každé se „svými“ předkonfigurovanými interními anténami – zařízení tak podle tvrzení výrobce poskytuje více bezdrátových kanálů, méně rušení a lepší připojení s teoretickou přenosovou rychlostí až 600 Mb/s. Rychlostní maxima předurčují router k použití pro činnosti náročné na vysoký datový tok – online hraní, streamování videa ve vysokém rozlišení či zabezpečené přenosy vysokých objemů dat. Pro streamování videa novinka nabízí vyhrazený režim.

Jak již název napovídá, model WNDRMAC poskytuje přidanou hodnotu uživatelům počítačů, operačních systémů či telefonů společnosti Apple, kteří mohou využít např. funkce Time Machine či Bonjour tisku.

Netgear WNDRMAC

Certifikace DLNA garantuje využití routeru jako univerzálního Plug and Play (UPnP) media serveru, přístroj rovněž automaticky rozpoznává multimediální soubory na externím USB úložném zařízení. Multimediální obsah uložený na USB disku připojeném k routeru lze prohlížet a přehrávat např. prostřednictvím multimediálních přístrojů Netgear, TV podporujících DLNA, konzol typu XBox 360 či PlayStation 3 a dalších zařízení.

Pomocí integrovaného nástroje pro monitoring využití širokopásmového připojení k internetu, resp. počítadla přenesených dat, mohou uživatelé nejen prohlížet podrobné denní, týdenní a měsíční statistiky množství stažených dat, ale také si nastavit automatické zobrazení oznámení v případě, že se přiblíží hranici definovaného limitu.

Model WNDRMAC využívá řadu vyvinutých QoS algoritmů pro optimalizaci videopřenosů, které by měly snižovat ztrátovost paketů a umožňovat bezproblémové streamování HD videa přes Wi-Fi. Podpora vysokého počtu současných připojení a pokročilého QoS s efektivním zpracováním datových paketů umožňuje také online hraní s velkou úrovní komfortu.

 

Jednoduché a bezpečné používání

Instalace a správa routeru WNDRMAC zabere jen několik okamžiků. Není třeba používat instalační CD, protože router může být konfigurován pomocí jednoduchého rozhraní přímo ve webovém prohlížeči na platformách PC, Mac, chytrých telefonech, v tabletu iPad a dalších zařízeních. I pro umístění routeru mají uživatelé bohaté možnosti – je možní jej umístit do pozice naležato, nastojato (stojan je součástí balení) a nechybí ani varianta montáže na zeď.

Přidání dalších zařízení do bezdrátové sítě poskytované routerem WNDRMAC je záležitostí okamžiku – stačí stisknout samostatné mikrotlačítko na těle routeru a na druhém přístroji, a dojde k automatickému zabezpečenému spojení obou zařízení bez nutnosti zadávání či pamatování si složitých hesel (režim WPS). Prostřednictvím dalšího mikrotlačítka lze v případě potřeby také vypnout či znovu zapnout Wi-Fi síť, přičemž LAN porty zůstanou aktivní. I pro vypnutí celého routeru je vyhrazeno samostatné tlačítko.

 

Netgear WNDRMAC

Netgear WNDRMAC obsahuje zabezpečení bezdrátového přístupu prostřednictvím funkce Wi-Fi Protected Access (WPA-Enterprise a WPA2-Enterprise). Lze vytvořit také další Wi-Fi podsítě, určené typicky pro dočasné připojení návštěvníků doma nebo v kanceláři, s omezeným přístupem k lokální síti.

Model je vybaven rychlým 680MHz MIPS procesorem – jeho prostřednictvím přístroj zvládá provoz více aplikací náročných na šířku pásma současně. Díky IPv6 ready je WNDRMAC připraven také pro nové možnosti adresování.

 

Klíčové funkce:

ReadySHARE Printer – USB tiskárny připojené k routeru mohou být zpřístupněny z jakéhokoli počítače připojeného k domácí síti. Není tedy nutné kupovat tiskárnu se zabudovaným Wi-Fi rozhraním pro bezdrátový tisk.

  • ReadySHARE USB – k USB portu routeru stačí jednoduše připojit externí HDD či flash disk a následně lze bezdrátově přistupovat k jeho obsahu z jakéhokoli PC nebo Mac přístroje v síti. Router podporuje řadu formátů systému souborů (např. FAT16, FAT32, NTFS, EXT2, EXT3), stejně jako HTTP a FTP vzdálený přístup.
  • Kompatibilita s počítači Mac i PC – router lze provozovat ve spojení s kterýmkoli počítačem Mac či PC.
  • Netgear Genie (www.netgear.cz/genie) – zdarma dostupná utilita, která dokáže odhalit  informace o domácí síti i okolních Wi-Fi sítích. Funguje s routery všech značek, pomůže zvýšit bezpečnost a dosáhnout co možná nejlepšího pokrytí Wi-Fi sítě. Vybrané routery Netgear (včetně modelu WNDRMAC) lze pomocí této utility navíc i konfigurovat.
  • Netgear Live Parental Controls – cesta, jak mohou rodiče (nebo firemní administrátoři) určit, které webové stránky mají pro jejich děti (či zaměstnance) nevhodný obsah a nebude se k nim možné připojit, případně v jakých hodinách se vůbec půjde připojit k internetu. Spolupracuje se všemi zařízeními v síti, včetně počítačů s Windows, Mac, chytrých telefonů nebo třeba tabletů.
  • Síť pro neautorizované (tzv. guest) uživatele – dovoluje návštěvníkům připojit se k vybraným počítačům, tiskárnám, úložištím nebo jiným zařízením domácí sítě bez přiděleného síťového hesla; majitel routeru má samozřejmě možnost nastavení úrovně omezení přístupu.
  • Certifikace DLNA – router podporuje standard DLNA zaručující bezproblémové streamování multimédií do DLNA kompatibilních televizorů, Blu-ray přehrávačů či herních konzol.
  • Automatická kvalita služby (QoS) – zaručuje podle slov společnosti nejlepší možné podmínky např. pro sledování videa na internetu díky upřednostnění odpovídajícího síťového provozu před jinými přenosy v rámci domácí sítě.
  • Rychlá Wi-Fi síť – dvoupásmová bezdrátová Wi-Fi síť nabízí souběžnou přenosovou rychlost dosahující až na hranici 600 Mb/s, rovnoměrně rozdělenou mezi 2,4GHz a 5GHz frekvenční pásmo.
  • Rychlé kabelové připojení – zaručují čtyři gigabitové ethernetové porty.
  • Automatické zabezpečení Wi-Fi sítě – router již ve výchozím továrním nastavení využívá zabezpečené bezdrátové přenosy, takže je domácí Wi-Fi síť chráněna od prvního okamžiku.

 

Model je v prodeji za doporučenou cenu 3 150 Kč vč. DPH. Více informací o novém routeru Netgear WNDRMAC je k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?