Hlavní navigace

WIA zrychlila bezdrátové připojení k internetu

24. 1. 2009

Sdílet

S výjimkou služby WIA Wi-Fi Start se také jedná o změnu na symetrické připojení, což narozdíl od konkurenční technologie ADSL pro uživatele představuje stejnou rychlost dat oběma směry. Zákazníci se mohou připojit opět rychleji, a to při dodržení současných cen. Služby stávajících zákazníků budou automaticky převedeny na vyšší rychlosti.

Služba WIA Wi-Fi Start, která je v rámci připojení v pásmu 2,4 GHz nejlevnějším programem, zrychluje příjem dat čtyřikrát, tj. na 2 Mbit/s, při odesílání dat pak může uživatel počítat s rychlostí 512 kbit/s. Při stahování dat je u WIA Wi-Fi Start limit zvýšen na 4 GB (po překroční limitu klesá rychlost na polovinu). Další dvě služby z rodiny WIA Wi-Fi zvyšují svoji rychlost dvojnásobně – u WIA Wi-Fi na 3 Mbit/s (limit 15 GB) a u WIA Wi-Fi Plus na 4 Mbit/s.

Jak již bylo řečeno, všechny produkty ze skupiny WIA 5G představují symetrické připojení k internetu. Nejlevnější varianta připojení v pásmu 5 GHz, pojmenovaná jako celá skupina těchto služeb WIA 5G, zrychluje na 3 Mbit/s. S variantou WIA 5G Plus se nyní připojíte rychlostí 4 Mbit/s a 6 Mbit/s s WIA 5G 6M.

Více informací včetně ceníku naleznete na stránkách společnosti WIA.

 

Informace o bezpečnosti Wi-Fi najdete v článku na SecurityWorldu ISS vydalo čtvrtletní zprávu věnovanou wi-fi a jeho bezpečnosti.

Našli jste v článku chybu?