Hlavní navigace

Windows 7 je nejpopulárnějším systémem mezi hráči na Steamu

6. 11. 2017

Sdílet

Čísla vycházející z říjnového průzkumu herní platformy pak ukázala překvapivý zvrat – oba operační systémy si vyměnily pozice. Počet uživatelů Windows 7 vzrostl o 22,45 %, zatímco u Windows 10 toto číslo pokleslo o 18,16 %.

Windows 7 je globálně stále nejpopulárnější verzí operačního systému od Microsoftu, nicméně to je dáno hlavně podnikovými uživateli. U hráčů Steamu to bylo naopak – tak proč najednou tak náhlá změna? Vypadá to, že je to kvůli jediné hře: PlayerUnknown’s Battleground. Respektive jde o důsledek toho, jak je tento titul od Battle Royale populární v Číně, kde sedmičky stále „frčí“.

Jazykové statistiky Steamu tuto teorii potvrzují. Ukazují, že počet lidí využívajících v rámci platformy zjednodušenou čínštinu vzrostl v uplynulém měsíci o 27 procent na 56,37 procenta. Ve stejném období poklesla angličtina o 13,4 % na 21,24 procenta.

Navzdory úpravám v oblasti soukromí, které Microsoft v průběhu času provedl, mnozí na Windows 10 stále pohlížejí s podezřením, že systém špehuje uživatele. V Číně jej nelze používat ve vládních systémech – pro tamní úřady Microsoft vydal upravenou verzi – a mnoho čínských uživatelů raději zůstává u Windows 7.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?