Hlavní navigace

Windows 7: Microsoft plánuje jako další verzi již RC1

3. 2. 2009

Sdílet

Microsoft je s beta verzí Windows 7 buď nadmíru spokojen a nebo chce co nejvíce urychlit vydání finálního produktu, o kterém se již delší dobu spekuluje, že by mohl být dokončen během druhé poloviny letošního roku. Navíc verze RC1 bude jediná v rámci této fáze a z ní přejdou Windows 7 podle informací Microsoftu již do finální verze. Steven Sinofsky z Microsoftu informoval, že jeho firma bude mezi verzí RC1 a finálním produktem dělat jen selektivní změny a zaměří, o kterých bude veřejně informovat se jen na nejvíce kritické problémy.

Sinofsky sice neupřesnil harmonogram vydávání Release Candidate verze Windows 7, nicméně například redaktoři webů Wzor.net či MyDigitalLife spekulují o jejím vypuštění již v dubnu 2009.

V souvislosti s tímto ohlášením se však již objevily hlasy, které varují Microsoft před uspěcháním vývoje. Nicméně softwarový gigant si je pravděpodobně jist svojí prací.

Veřejná verze Windows 7 beta je k dispozici ke stažení do 10. února, i když Microsoft původně plánoval skončit s jejím šířením již 24. ledna. Uživatelé, kteří začnou stahovat beta verzi Windows 7 10. února, ale nepodaří se jim download dokončit, budou mít tuto možnost až do 12. února. Nicméně po 10. únoru nebude možné zahájit žádné oficiální stahování Windows 7 ze serverů Microsoftu.

Co se týká možných termínů dokončení intenzivně očekávaných produktů Microsoftu, více informací najdete v článku Kdy se dočkáme Windows 7 a Office 14?

Našli jste v článku chybu?