Hlavní navigace

Nvidia a Qualcomm pomohou systému Windows 7 na netbooky

13. 2. 2009

Sdílet

Společnost Qualcomm již provedla aktualizaci svého čipu Gobi2000 3G, který je určený pro implantaci do netbooků a notebooků a který uživateli umožní přístup do více sítí 3G, jako např. HSPA (High-Speed Paket Access) nebo EV-DO (Evolution-Data Optimized). Čip podporuje operační systém Windows 7 a zlepšuje rychlost přenosu dat a frekvenci, při které je možné zařízení připojit k síti 3G. Tento modul je momentálně testován a do oběhu by se mohl dostat ve druhé polovině letošního roku. Qualcomm věří, že uspokojí velké množství zákazníků, kteří dlouho toužili po všudypřítomné konektivitě.
Podporu našel operační systém Windows 7 i u výrobce grafických karet Nvidia. Ten vydal beta verzi grafického ovladače určeného pro platformu Ion, díky kterému bude kompatibilní právě s OS Windows 7. Nový ovladač by mohl umožnit plné rozlišení 1080p a také zlepšit multimediální schopnosti netbooku, jako například editaci fotografií a hraní her. Nvidia a Microsoft již novinářům prezentovali několik aplikací běžících na netbooku s Windows 7. Bližší podrobnosti o novém ovladači zatím nebyla Nvidia ochotna prozradit.
Platforma Ion využívá výhod produktů Nvidia GeForce 9400M GPU a Intel Atom CPU. Podle Nvidie zlepšuje Ion grafické schopnosti netbooků, přičemž spotřebuje i méně energie. Podle Nvidie tak dostává zákazník možnost pořídit si netbook s výkonnější grafikou za nižší cenu.

Našli jste v článku chybu?