Hlavní navigace

Windows 7: Uniklý build 7057 údajně ještě není Release Candidate

17. 3. 2009

Sdílet

Tento build je k dispozici ke stažení ve 32bitové i 64bitové verzi z BitTorrentových sítí či z Rapidsharu a jeho únik vyvolal řadu spekulací o možném dokončení Release Candidate verze Windows 7. Podle posledních informací se však zdá, že i přes jasné označení v licenční smlouvě jde stále jen o pre-RC build. Jako RC by mohl být vydán až chystaný build 7065 Windows 7 nebo až nějaký následující. V současnosti je totiž posledním interním buildem již 7061, čímž padají naděje na to, že by 7057 byl skutečně už Release Candidate.

Podle informací webu Wzor Microsoft nedávno upřesnil svůj plán technické adaptace a posunul vydání nových Release Candidate verzí Windows 7 a Windows Server 2008 RC2 až na konec května, přičemž interní RC verze budou dokončeny ke konci dubna, tedy ještě déle než za měsíc. Tyto informace jsou však neoficiální, protože samotný Microsoft v této souvislosti odmítá cokoliv bližšího upřesnit a je potřeba je brát s rezervou.

Uvedený posun by tedy byl studenou sprchou pro optimisty, kteří mluvilo o možném vydání Windows 7 RC na začátku dubna a dokončení vývoje někdy v létě. Nicméně na druhou stranu je vhodné vývoj neuspěchat a vše důkladně otestovat před vydáním nových verzí určených pro veřejné testování. Microsoft navíc prohlásil, že Windows 7 Release Candidate se od finální verze budou odlišovat již jen minimálně a že po získání zpětné vazby od testerů budou jen opraveny nalezené chyby, ale další předělávání je už nepravděpodobné. Proto je fáze mezi betou a Release Candidate klíčová pro celkové doladění kódu chystaného operačního systému.

Více informací o úniku buildu 7057 najdete v článku Windows 7 RC jsou již ke stažení z internetu!

Našli jste v článku chybu?