Hlavní navigace

Windows 8 byly uvolněny výrobcům hardwaru

2. 8. 2012

Sdílet

Microsoft dokončil vývoj operačního systému Windows 8 (Release To Manufacturing) a předal ho hardwarovým partnerům. Ti připraví zařízení s předinstalovaným operačním systémem Windows 8 pro širokou veřejnost, s plánovaným uvedením na trh 26. října 2012. Verzí RTM tak byl ukončen vývoj a testování. Výrobci počítačů, počítačových komponent a softwaru zároveň zahájili přípravy svých produktů na příchod nových Windows.

Vybraní vývojáři, IT profesionálové a partneři se k RTM verzi systému Windows 8 dostanou v průběhu srpna. Vývojáři nových aplikací pro Windows 8 si budou moci finální verzi systému stahovat od 15. srpna prostřednictvím Microsoft Developer Network. IT profesionálové testující systém Windows 8 v organizacích si budou moci finální verzi stahovat od téhož dne prostřednictvím portálu TechNet.

Zákazníci využívající Microsoft Software Assurance pro systém Windows si budou moci stáhnout edici Windows 8 Enterprise od 16. srpna prostřednictvím multilicenčního portálu Volume Licence Service Center a začít s implementací a osvojováním systému ve svých organizacích. Ve stejný den budou mít k systému Windows 8 přístup členové sítě Microsoft Partner Network. Partneři s aktivním předplatným Microsoft Action Pack budou mít k systému přístup od 20. srpna. Multilicenční zákazníci nevyužívající Software Assurance si budou moci zakoupit upgrade na systém Windows 8 od 1. září prostřednictvím multilicenčních prodejců.

Vývojáři aplikací naleznou všechny nástroje a zdroje (včetně finální verze programu Visual Studio 2012) potřebné k návrhu, vývoji a publikování bezplatných i placených aplikací na Windows Store na portálu Windows Dev Center. Zatímco všechny aplikace publikované ve Windows Store zkušebních verzí Windows 8 byly zdarma, ve verzi RTM již mohou být některé aplikace zpoplatněny.

Zkušební verze (Windows 8 Release Preview) je stále k dispozici na adrese preview.windows.com.

Našli jste v článku chybu?