Hlavní navigace

Windows XP si hledá nové působiště v inteligentních telefonech

4. 11. 2009

Sdílet

První telefon s Windows XP

Čínská společnost In Technology Group (ITG) navrhla kapesní přenosný XPPhone, který je dle slov výrobce vůbec prvním zařízením, jež kombinuje výhody smartphonu, počítače a mobilního internetového zařízení. Motorem nového výrobku je „AMD Super Mobile CPU“ a operačním systém již avizovaný Windows XP. Výrobce odmítl poskytnout více informací o použitém procesoru, avšak mluvčí AMD prozradil, že XP Phone používá Geode LX chip kmitající na frekvenci 533 MHz a spotřebovávající méně než jeden watt.

XPPhone je vybaven 4,8 palcovým LCD displej, který nabízí rozlišení až 800x480 pixelů, a lithio-ionovou baterií, která dodá přístroji dostatek energie na pět hodin volání či výdrž pět dní ve standby módu.  Společně s baterií pak přístroj váží 400 gramů.

 

Nový XPPhone podporuje až 64GB  SSD disk či 120 GB pevný disk, možnost bezdtrátového 3G připojení včetně HSDPA a také připojení přes Wi-Fi. Zařízení čínské firmy ITG je pro některé přelomem, zatímco jiní odborníci se mu vysmívají. Přeci jen je dost zvláštní instalovat sofware pro stíhací letouny do rodinného auta.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?