Hlavní navigace

Wooky začíná nabízet obsah i pro čtečky Kindle

Sdílet

Tadeáš Pelech 1. 11. 2012

Wooky zpřístupnila novou službu od 1. listopadu 2012.

„Po úspěšném čtrnáctidenním testovacím provozu na Rájknih.cz jsme se rozhodli uvolnit obsah pro Kindle i v ostatních e-shopech na platformě Wooky, tedy například ebux.cz, neoluxor.cz a mnoha dalších. Našim cílem je uspokojit a obsáhnout co nejširší spektrum čtenářů se zájmem o e-knihy, jsme přesvědčeni o tom, že toto je krok správným směrem,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Aleš Vítek. Wooky tak v současnosti nabízí více než 3 500 e-knih uvolněných pro Kindle. Společnost oslovuje stále další tuzemské nakladatele, kterým nabízí spolupráci při vydávání a distribuci elektronického obsahu, proto se dá předpokládat, že nabídka titulů bude stále narůstat.

Wooky dbá na to, aby komfort a pohodlí pro zákazníka byly na prvním místě. „Čtečky Kindle jsou na českém trhu velmi rozšířené. Mnoho příznivců elektronických knih vlastní právě tato zařízení. Chtěli jsme distribuovat naše e-knihy i do těchto čteček, ale tak, aby to bylo pro zákazníky i nadále pohodlné. Nechceme, aby si e-knihy z Wooky museli zákazníci stahovat tak, že čtečku připojí kabelem k počítači a soubor e-knihy přesunou. Do čteček Kindle je možné zasílat e-knihy přímo z uživatelského účtu na platformě Wooky bez toho, aby čtenář musel Kindle připojit kabelem k jinému zařízení. E-knihu si čtenář jednoduše pošle ze své knihovny Wooky do čtečky Kindle pomocí služby Personal Documents,“ uvedl Lukáš Novák, ředitel společnosti Wooky.

Wooky je proprietární systém, který nabízí cca 5 000 e-knih ve formátu ePUB určeném výhradně pro volně dostupné aplikace Wooky čtečka či tablety Wooky a čtečku s elektronickým inkoustovým displejem eWooky. Wooky zajišťuje nejvyšší možnou ochranu e-knih a prakticky znemožňuje nelegální užití zakoupených e-knih a jejich nekontrolované šíření internetem bez toho, aby snižoval míru komfortu pro zákazníka.

Proprietární ochranu Wooky nelze na čtečky Kindle použít, proto společnost vyvinula systém zvaný Wooky vodoznak. Jedná se o formu nyní již velmi rozšířeného a používaného „sociálního DRM“, tedy ochrany na jiné než elektronické úrovni. Wooky vodoznak vychází z technicky vyspělého řešení, které se pro ochranu autorských práv s úspěchem používá několik let u významných a úspěšných zahraničních projektů. Jako identifikační údaj není používáno jméno či adresa zákazníka a tyto údaje nejsou vkládány jako prostý text přímo do e-knihy. Wooky vodoznak používá kombinaci viditelných a neviditelných identifikačních prvků na několika úrovních zdrojového kódu e-knihy. Pomocí těchto prvků lze jednoznačně identifikovat původce elektronického textu šířeného nepovoleným způsobem.

Našli jste v článku chybu?