Hlavní navigace

Wooky začíná nabízet obsah i pro čtečky Kindle

1. 11. 2012

Sdílet

Wooky zpřístupnila novou službu od 1. listopadu 2012.

„Po úspěšném čtrnáctidenním testovacím provozu na Rájknih.cz jsme se rozhodli uvolnit obsah pro Kindle i v ostatních e-shopech na platformě Wooky, tedy například ebux.cz, neoluxor.cz a mnoha dalších. Našim cílem je uspokojit a obsáhnout co nejširší spektrum čtenářů se zájmem o e-knihy, jsme přesvědčeni o tom, že toto je krok správným směrem,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Aleš Vítek. Wooky tak v současnosti nabízí více než 3 500 e-knih uvolněných pro Kindle. Společnost oslovuje stále další tuzemské nakladatele, kterým nabízí spolupráci při vydávání a distribuci elektronického obsahu, proto se dá předpokládat, že nabídka titulů bude stále narůstat.

Wooky dbá na to, aby komfort a pohodlí pro zákazníka byly na prvním místě. „Čtečky Kindle jsou na českém trhu velmi rozšířené. Mnoho příznivců elektronických knih vlastní právě tato zařízení. Chtěli jsme distribuovat naše e-knihy i do těchto čteček, ale tak, aby to bylo pro zákazníky i nadále pohodlné. Nechceme, aby si e-knihy z Wooky museli zákazníci stahovat tak, že čtečku připojí kabelem k počítači a soubor e-knihy přesunou. Do čteček Kindle je možné zasílat e-knihy přímo z uživatelského účtu na platformě Wooky bez toho, aby čtenář musel Kindle připojit kabelem k jinému zařízení. E-knihu si čtenář jednoduše pošle ze své knihovny Wooky do čtečky Kindle pomocí služby Personal Documents,“ uvedl Lukáš Novák, ředitel společnosti Wooky.

Wooky je proprietární systém, který nabízí cca 5 000 e-knih ve formátu ePUB určeném výhradně pro volně dostupné aplikace Wooky čtečka či tablety Wooky a čtečku s elektronickým inkoustovým displejem eWooky. Wooky zajišťuje nejvyšší možnou ochranu e-knih a prakticky znemožňuje nelegální užití zakoupených e-knih a jejich nekontrolované šíření internetem bez toho, aby snižoval míru komfortu pro zákazníka.

Proprietární ochranu Wooky nelze na čtečky Kindle použít, proto společnost vyvinula systém zvaný Wooky vodoznak. Jedná se o formu nyní již velmi rozšířeného a používaného „sociálního DRM“, tedy ochrany na jiné než elektronické úrovni. Wooky vodoznak vychází z technicky vyspělého řešení, které se pro ochranu autorských práv s úspěchem používá několik let u významných a úspěšných zahraničních projektů. Jako identifikační údaj není používáno jméno či adresa zákazníka a tyto údaje nejsou vkládány jako prostý text přímo do e-knihy. Wooky vodoznak používá kombinaci viditelných a neviditelných identifikačních prvků na několika úrovních zdrojového kódu e-knihy. Pomocí těchto prvků lze jednoznačně identifikovat původce elektronického textu šířeného nepovoleným způsobem.

Našli jste v článku chybu?