Hlavní navigace

Workspace, řešení pro sdílení souborů a skupinovou spolupráci, nabízí Kerio

Sdílet

Pavel Louda 29. 3. 2011

Workspace představuje kombinaci platformy pro správu dokumentů a serveru pro sdílení souborů. Pracovním týmům poskytuje centrální místo pro ukládání souborů, nápadů, pravidel, poznámek, komentářů a informací o projektech. Noví členové týmu navíc díky Workspace rychle získají potřebné informace a mohou hned začít pracovat a vytvářet nové dokumenty, aniž by museli instalovat si specializovaný software. Všichni členové týmu mohou být navíc průběžně informováni o dění a změnách v oblastech, které je zajímají.

Novinka také umožňuje velmi přehlednou organizaci projektů a informací. K jeho použití stačí běžný webový prohlížeč. Některé týmy jej využijí jako centrální úložiště souborů s možností sledování jejich jednotlivých verzí, pro jiné je hlavní předností možnost vytvářet, ukládat a sdílet obsah přímo na webových stránkách v Workspace, přičemž úložiště souborů je jen doplňkem.

Workspace dále nabízí tzv. systém novinek, který každému uživateli umožňuje informovat ostatní kolegy o všech změnách, které právě učinil. Novinky se zobrazují na úvodní stránce uživatelského webového rozhraní a volitelně mohou být také zasílány e-mailem.

Produkt je lokalizován do 16 jazyků; základní serverovou licenci pro 5 uživatelů lze koupit za 3 000 Kč. Licenci lze navýšit za 600 Kč za uživatele.

 

Některé funkce Workspace podle výrobce:

  • Organizace souborů – Snadné ukládání a organizace textů, audiovizuálních záznamů a dalších informací do určených sekcí. Informace jsou tak dostupnější, lze je snáze vyhledávat a sdílet. Překážky, které brání týmové spolupráci, jsou odstraněny a zároveň lze snadno sledovat průběh prací na všech důležitých projektech.
  • Sdílení obsahu – Bezpečné sdílení dokumentů, audiovizuálních záznamů a jiných souborů s možností nastavení přístupových práv pro jednotlivé uživatele (někteří kolegové mohou soubory upravovat, zatímco jiní pouze prohlížet). Požadované informace lze navíc snadno a rychle najít pomocí vyhledávacího nástroje.
  • Úpravy dokumentů – Chcete-li provést úpravy v souboru, nemusíte jej stahovat. Volbou v kontextové nabídce lze soubor jednoduše otevřít přímo v příslušné aplikaci na vašem počítači. Po skončení úprav a zavření aplikace se nová verze souboru automaticky nahraje zpět na server.
  • Sledování změn – Můžete sledovat komentáře a změny provedené ostatními členy týmu. Tyto informace je také možné zasílat e-mailem. Budete tak stále informováni o aktuálním dění.
  • Podpora pro iPhone a iPad – Workspace nabízí také speciální verzi webového rozhraní optimalizovanou pro rozlišení obrazovek zařízení iPad a iPhone. Ke všem informacím tak máte komfortní přístup, i když právě nejste ve své kanceláři.
Našli jste v článku chybu?