Hlavní navigace

Xiaomi Redmi Note 3: slušný telefon za slušnou cenu

Sdílet

-rd 8. 4. 2017

Kovový rámeček dává mobilu z čínské produkce dobrý základ do života. Jak je dobrým zvykem, na zadní straně mobilu je pak čtečka otisků prstů, které funguje poměrně svižně.

Displej a úhlopříčce 5,5 palce s FullHD rozlišením není roztažený po celé ploše telefonu, ale zabírá z něho velmi podstatnou část. I pro sledování videa je to rozměr víc než dostatečný.

Zadní kamera má rozlišení 16 MPx s přisvětlovací diodou, přední fotoaparát pak 5 MPx.

To zajímavější se však skrývá uvnitř -a to hned osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 650 a dvou až třema GB operační paměti podle verze. Pevná paměť je pak buď obligátních 16 či 32 GB, rozšiřitelná o dalších 128 GB formou SD karty.

Tu lze ovšem v případě potřeby nahradit další SIM kartou. Nikoliv však běžného formátu nanoSIM ale microSIM (první slot je samozřejmě pro nanoSIM).

Výrobce slibuje, že mobil na jedno nabití vydrží tři dny, ale to leda tak v případě, že ho snad nevyndáte z kapsy. Ale je fakt, že baterie s kapacitou 4000 mAh dodá mobilu dostatek šťávy pro opravdu intenzivní celodenní používání. Bohužel, není měnitelná.

Čínské značky a zpočátku i Xiaomi měly v ČR problém, že nedokázaly využívat veškeré LTE pásma, které tu používali čeští operátoři. Tohoto modelu s dodatkem Pro LTE Global se to netýká, připojeni budete všude.

Pokud by vás mobil oslovil, právě verzi s podporou všech LTE pásem prodává Xiaomimobile.cz za zhruba 5000 korun.

Našli jste v článku chybu?