Hlavní navigace

YouTube odstraní vyskakovací doporučení z videí

15. 11. 2017

Sdílet

S okamžitou platností tak už youtubeři do svých videí tyto reklamy, připomínající spam, nemohou přidávat. A pravděpodobně budou jediní, které tahle změna zklame.

Podle YouTube nejsou takové notifikace velmi efektivní a průzkum mezi uživateli ukázal, že často bývají vnímány jako spam. Kliká na ně jen asi pět procent uživatelů. Takže navzdory tomu, jak negativně youtubeři odstranění této funkce vnímají, bude to mít na jejich sledovanost vliv jen minimální.

Podle YouTube jsou mnohem efektivnější karty a obrazovky s odkazy na konci videí, které zůstanou.

Změna se ovšem nebude týkat pouze budoucích videí, která budou na platformu přidána, ale i veškerého dosavadního obsahu, který tyto „pop-upy“ obsahuje. Odstranění existujících doporučení může způsobit matoucí situace, neboť mnoho tvůrců obsahu na ně při svých proslovech na videích rádo odkazuje.

Tato změna je jednou z několika, které YouTube v uplynulých týdnech implementovalo. Například minulý měsíc začala platforma na chytré televize s Android TV dodávat svou aplikaci YouTube TV. Kromě toho je k dispozici také aktualizace aplikace pro děti YouTube for Kids, která se však dočkala kritiky vzhledem k tomu, že její filtry nezachytily část obsahu pro dospělé.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?