Hlavní navigace

YouTube vám ukáže, jak dlouho jste sledovali video

30. 8. 2018

Sdílet

Update je součástí iniciativy Googlu s názvem Digital Wellbeing, kterou firma představila na své vývojářské konferenci I/O v květnu. Funkcionality zaměřené na zdraví uživatelů, z nichž většina je součástí betaverze Androidu 9 Pie a k dispozici jsou tedy pouze uživatelům zařízení Pixel, ukazují, které aplikace a služby používáte nejvíc. A umožní vám je pozastavit nebo „uspat“ notifikace.

Nástrojů Digital Wellbeing se dočkal i portál YouTube, který nově obsahuje mimo jiné možnost, připomínající divákům, aby si po stanoveném počtu hodin sledování dali pauzu. Všechny vyskakovací notifikace si navíc uživatelé mohou nechat sbalit do jediného upozornění, které vyskočí jednou denně.

Pomocí nových statistik dostupných v menu uživatelského účtu chce Google lidem nabídnout „lepší pochopení času stráveného na YouTube tak, abyste mohli podniknout informovaná rozhodnutí o tom, jak chcete, aby YouTube nejlépe zapadal do vašeho života.“

Nová funkce ukazuje, jak dlouho jste strávili sledováním YouTube, včetně YouTube TV, v průběhu dneška, včerejška a dále kumulativně za uplynulých sedm dní. Kromě toho získáte i náhled svého denního průměrného času stráveného na portálu.

Do celkového času se nezapočítávají videa, která jste si smazali ze své historie sledování nebo jste je sledovali v režimu inkognito, stejně jako klipy, jež jste zhlédli v době, kdy jste nebyli přihlášeni k účtu Google. Do statistik nespadá ani služba YouTube Music.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?