Hlavní navigace

Zabezpečení virtualizovaných prostředí zlepšuje novinka od Symantecu

14. 2. 2013

Sdílet

Ty tak přebírají zpracování  antivirových a antimalwarových procesů, aniž by to ovlivnilo negatvně výkon samotného VMwaru.

vShield Endpoint tak poskytuje ochranu proti malwaru s další vrstvou  hloubkové ochrany bez agenta přímo z cloudové infrastruktury VMwaru. To může celkově zlepšit bezpečnost a dodržování pravidel pro rostoucí počet virtuálních strojů nasazených bez bezpečnostních agentů, tzn.  nasazení pro testování nebo vývoj, případně  privátní cloudy.

Kromě toho Symantec zlepšil i svou technologii SONAR (technologie, která hodnotí chování různého softwaru), která je tak nově schopna lépe odhalit hrozby nultého dne, infekcí z návštěv škodlivých webových stránek či cíleného malwaru.

Dříve SONAR monitoroval přibližně 400 vzorců neobvyklého chování, nyní se počet monitorovaných vzorců chování zvýšil na 1 400.

Samotný Endpoint Protection 12  lze podle výrobce oproti předchozím verzím jednodušeji implementovat a spravovat. Obsahuje také podporu pro platformy Windows 8, Windows Server 2012 a OS X Mountain Lion.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?