Hlavní navigace

Zaručené elektronické podpisy nově pro iPad i iPhone

Sdílet

Pavel Louda 20. 12. 2011

Připojením elektronického podpisu vzniká důvěryhodný elektronický dokument, který má minimálně stejnou právní sílu jako listina s vlastnoručním podpisem.  Sign Master tak umožní podepsat rozhodnutí, kontrakt nebo jiný dokument z každého místa, kde má uživatel s sebou svůj  smartphone nebo tablet.

Další podstatnou funkcí této aplikace je ověřování platnosti elektronických podpisů na dokumentech. To je úkon, který je i na počítači poměrně obtížný a přitom by měl patřit ke standardním postupům každého, kdo pracuje s elektronickými originály dokumentů.

Při použití Sign Master prý stačí dvě ťuknutí na dotekovou obrazovku. Aplikace se prostřednictvím portálu SecuStamp propojí s certifikační autoritou (instituce, která garantuje pravost podpisu), provede ověření a případně i vytvoří ověřovací doložku. V současné době služba SecuStamp ověřuje elektronické podpisy vytvořené pomocí certifikátů od více než 70 certifikačních autorit ze zemí Evropské unie i mimo ni.

Sign Master slouží i pro generování certifikátů, v napojení na certifikační autoritu. Jedná se o nejsnadnější způsob jak dostat podpisový certifikát přímo do mobilního zařízení.

Našli jste v článku chybu?