Hlavní navigace

Zpřístupnit datové schránky i z mobilních telefonů umožňuje aplikace od Cz.nic

19. 1. 2010

Sdílet

Je určena pro linuxovou platformu Maemo 5 (tu využívá například model N900 od firmy Nokia. Novinku si lze stáhnout na adrese http://labs.nic.cz/datove-schranky.

„Problém současného webového rozhraní datových schránek spočívá v tom, že umožňuje odesílat zprávy pouze s nainstalovaným rozšířením pro MS Windows - 602 XML Form Filler. Proto jsme se rozhodli vyvinout aplikaci, která bude na nejrůznějších alternativních systémech včetně těch mobilních poskytovat plnou funkcionalitu a nebude toto proprietární rozšíření potřebovat.“ říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení Cz.nic.

Aplikaci DSGUI lze prý použít kromě systému Maemo 5 i na několika linuxových distribucích, FreeBSD a dále na OS Windows XP, Vista a 7 a na MacOS X.

„Otevřená platforma Maemo 5 nabízí široké možnosti jak vývojářům, tak i samotným uživatelům,“ říká Petr Kasa, ředitel Nokia ČR a SR. „Aplikace pro přístup k datovým schránkám je výbornou ukázkou toho, jak je pro vývojáře snadné přijít v krátké době s praktickým nástrojem, který řeší konkrétní problém velkého množství uživatelů,“ dodává.

Našli jste v článku chybu?