Hlavní navigace

Zranitelnost ve Windows 7 může způsobit zásek systému

15. 11. 2009

Sdílet

Zranitelnost ve Windows 7 může způsobit zásek systému

 

Odborná média se shodují na tom, že se jedná se o první zranitelnost typu zero-day, která byla ve Windows 7 od jejich vydání objevena. Stejný problém se však vyskytuje i v souběžně vyvíjeném Windows Serveru 2008 R2, přičemž na zranitelnost upozornil již ve středu kanadský výzkumník Laurent Gaffie. Podle něj lze tuto chybu zneužít k zaseknutí systému a jediným řešením nastalé situace je následné manuální vypnutí PC.

Microsoft obratem informoval, že uvedené oznámení prošetří a v pátek pak oficiálně přiznal zranitelnost Windows 7 a Windows Serveru 2008 R2, která může způsobit zastavení běhu systému či jeho nespolehlivost. Povaha zranitelnosti vylučuje, aby pomocí ní byl v napadeném počítači spuštěn škodlivý kód. V každém případě podle dostupných informací zranitelnost zatím nebyla zneužita.

Další podrobnosti o tomto problému v novém operačním systému Windows 7 hledejte v článku na sesterském médiu Computerworld - http://computerworld.cz/bezpecnost/windows-7-nove-objevena-zranitelnost-muze-zpusobit-zaseknuti-systemu-5138

 

Windows 7

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?