Hlavní navigace

Ztráta dat se stává noční můrou lidí

15. 4. 2019

Sdílet

Získané výsledky podle ní svědčí o narůstajícím povědomí uživatelů o hrozbách spojených se zneužitím osobních dat. Tento trend je pravděpodobně důsledkem množících se zpráv o narušení datové bezpečnosti a ztrátě osobních dat zákazníků sociálních sítí, bank, hotelů, pojišťoven, leteckých společností a mnoha dalších odvětví.

Co do počtu spotřebitelů, kteří nikdy nezálohují svá zařízení, byla letos zaznamenána nejnižší hodnota v historii průzkumů Acronisu.

Z průzkumu rovněž vyplývá zvyšující se počet zařízení na jednu domácnost – domácnosti s několika zařízeními jsou dnes standardem a na každého uživatele tak spadá stále více přístupových bodů, které by měly být chráněny.

S nárůstem závislosti na datech se také zvyšuje i hodnota, kterou datům spotřebitelé přikládají. Nejcennější jsou přitom pro uživatele osobní informace a dokumenty – více než fotografie a hudba.

 

Klíčová zjištění průzkumu:

  • 65,1 % respondentů uvedlo, že oni či někdo z rodiny má zkušenost se ztrátou osobních dat či zařízení (počítačů, mobilních telefonů apod.)
  • Tři a více zařízení s připojením na internet využívá téměř 70 % domácností
  • Pouze 7,3 % respondentů nezálohuje svá osobní data vůbec
  • 62,7 % využívá zálohování na lokální či externí disky
  • Nejcennější jsou pro uživatele osobní informace a dokumenty (45,8 %), následované kategorií fotografie, videa a hudba (38,1 %), a pracovními dokumenty  (9,5 %)
  • Prudce stoupla celková hodnota, za kolik by uživatelé byly ochotni zaplatit za obnovu svých dat – ochota vzrostla ve všech cenových intervalech a například více než 1 000 dolarů by bylo ochotno zaplatit již 6,2 % uživatelů.

„Uživatelé technologií si musejí být vědomi rizik a hrozeb, které jsou s jejich používáním spjaty a že se musejí aktivně bránit,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení Acronis na českém trhu.

 

Našli jste v článku chybu?