Hlavní navigace

Nový Wi-Fi Switch od Zyxelu nabízí sítě bez interferencí

17. 5. 2009

Sdílet


Zmíněná technologie umožňuje, aby se WLAN signál šířil všemi access pointy, které jsou připojeny do sítě, a to zcela bez interferencí, jako tomu bývá u jiných WLAN řešení. Bezdrátový klient se pouze jednou připojí ke switchi a poté se může pohybovat mezi všemi access pointy, a to bez výpadků spojení. AP si klienta předají s nulovou prodlevou a uživatel tak vůbec nezjistí, že se změnil přístupový bod.
Tento proces se označuje jako „Zero-delay Roaming" a funguje i při nejvyšším stupni zabezpečení - síť tak prý nepřichází o možnosti autentizace klienta, ani o šifrování.
Dříve bylo podle výrobce nutné velmi přesně počítat, kam se mají umístit AP, aby se navzájem nerušily. Díky technologii „Interference-Free" je toto zdlouhavé, složité a finančně náročné počítání minulostí. Tenké AP je možné umístit kamkoliv je třeba. To ušetří náklady při stavbě sítě.
Produkt NXC-8160 je dále vybaven osmi WLAN porty pro připojení dalších zařízení. Těmito porty však není omezen a díky centrální správě sítě je možné použít i větší množství switchů NXC-8160 pro stavbu libovolně velkých sítí.
Ke switchi NXC-8160 lze také přímo připojit až osm jednotek Zyxel NWA-8500. Jedná se o tzv. tenké AP, které nepotřebují žádnou konfiguraci během instalace. Stačí je tedy připojit a okamžitě začnou fungovat.

Našli jste v článku chybu?