Hlavní navigace

ZyXEL uvádí novou verzi Powerline adaptéru PLA-401 v3 pro síťové propojení přes elektrické vedení

Sdílet

Martin Noska 17. 12. 2009

Princip powerline využívá elektrické kabely jako datový nosič. Nová verze powerline PLA-401 má na fyzické vrstvě propustnost až 200 Mb/s, praktická rychlost, kterou dosahuje uživatel, se pak pohybuje kolem 80 Mb/s, což se blíží hodnotě běžného Ethernetu.

Je jedno, jestli při přenosu přes elektrickou síť bude uživatel přenášet VoIP hovor, e-maily nebo video ve vysokém rozlišení. Díky nasazení QoS je možné v jednom okamžiku přenášet i více časově a datově kritických služeb. PLA-401 v3 je připraven na triple-play, proto nedojde k žádnému výpadku.

Zařízení stačí připojit do elektrické zásuvky, připojit k nim ethernetové kabely a síť je hotová. Stisknutím tlačítka Encrypt navíc dojde k zašifrování přenosu pomocí 128bitového klíče, takže komunikace mezi oběma powerlinami je šifrovaná.

Nový PLA-401 v3 je vybaven takéfunkcí hibernace. Pokud powerline zjistí, že k němu připojený ethernetový kabel je odpojen, přejde do standby módu, čímž dle výrobce ušetří až 50 % elektrické energie. Starter Kit, který obsahuje jeden pár produktu je již dostupný v maloobchodní síti za doporučenou cenu 2122 Kč vč. DPH.

Našli jste v článku chybu?