Hlavní navigace

10 tipů a triků pro upomínky Google Keep - 1.díl

20. 10. 2019

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Využijte potenciál Google Keep na maximum!

Google Keep pravděpodobně patří mezi nejpodceňovanější ze všech služeb, které firma Google nabízí. Přitom to není jen místo, kde si můžete zapisovat své myšlenky – je to rovněž nástroj k propojení služeb Dokumenty, Kalendář, Fotky a dalších služeb Googlu – nástroj, který jste stejně jako většina ostatních uživatelů už dlouho postrádali. Na následujících řádcích naleznete 10 tipů a triků, díky kterým budete moci využít potenciál Google Keep  skutečně na maximum.

Vytvořte si hlasovou poznámku

Většina uživatelů používá Google Keep  pro rychlé vytvoření poznámek, nicméně pokud vás napadne něco, co si chcete rychle poznamenat, pak můžete využít i svůj hlas. V hlavní obrazovce aplikace se ve spodní části okna nachází nabídka, v níž můžete klepnout na ikonku mikrofonu a svoji poznámku si následně můžete do Google Keep namluvit. Při namlouvání poznámky se poznámka nejen nahraje, ale rovnou i přepíše, nicméně pokud funkce na rozpoznávání řeči od Googlu na nějaké slovo zapomene, máte ještě stále k dispozici mluvenou nahrávku, kterou můžete použít.

Poznámky můžete do služby Google Keep nejen napsat, ale i namluvit

Přepis textu z fotografie

Zvuk není tím jediným, co dokáže Google Keep  přepsat. Pokud do aplikace importujete fotografii obsahující slova, pak Keep  dokáže tento text z fotografie bez problémů získat. Klepnutím fotografii nejprve otevřete a následně klepněte na ikonku nabídky, která má podobu tří teček. Následně z nabídky vyberte položku Načíst text z obrázku. Poté se vraťte k poznámce a již uvidíte slova, která se nacházela v obrázku, přímo pod tímto obrázkem, navíc ve správném pořadí, s rozlišením velkých a malých písmen, a navíc text můžete v případě potřeby libovolně upravit.

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?