Hlavní navigace

10 tipů, které vám pomohou lépe se vyznat v prohlížeči - 4.díl

Sdílet

 Autor: © olly - Fotolia.com
Je úplně jedno, zda pro surfování na internetu používáte Internet Explorer, Chrome, Safari či Firefox, protože v tomto článku najdete tipy, triky a doplňky, které vám pohyb na internetu usnadní a zefektivní ve všech případech.

Dostal vás váš internetový prohlížeč na kolena? Už vás nebaví neustále zápasit s programy pro surfování na internetu, jako je třeba Internet Explorer, Chrome, Firefox či Safari?

Všechny vaše problémy, s nimiž se můžete při práci s internetovým prohlížečem setkat, samozřejmě nemůžeme vyřešit v jednom článku. To ale neznamená, že vám nemůžeme poradit několik rychlých a jednoduchých tipů pro ty nejběžnější problémy, s nimiž se setkávají uživatelé nejčastěji. V tomto seriálu se tak dozvíte, jak najít chybějící panel Adresa, jak synchronizovat oblíbené položky na více zařízeních, udržovat hesla takříkajíc po ruce, ale přitom je mít v bezpečí, či jak uložit obrázky, které zdánlivě nejdou uložit.

 

1. díl článku: Vyhledání chybějícího panelu Adresa (nebo jiných panelů nástrojů)

2. díl článku: Synchronizace oblíbených položek

3. díl článku: Naučte se užitečné klávesové zkratky a gesta myší

 

Používání internetových stránek bez registrace nových uživatelských účtů

Nutnost registrování na internetových stránkách velmi obtěžuje, a to i tehdy, pokud pro tyto příležitosti používáte e-mailovou adresu vyhrazenou pro zasílání spamu, abyste se vyhnuli přílišnému zasílání reklam. Pokud se vám stane, že byste se museli na nějaké internetové stránce registrovat jen proto, abyste si prohlédli třeba nějaké video, a pak již tuto internetovou stránku se vší pravděpodobností navštěvovat nebudete, tak vyzkoušejte následující elegantní řešení, které vám umožní dostat se na internetové stránky vyžadující registraci i bez vlastní registrace. Řešením je služba BugMeNot.

BugMeNot disponuje databází naprosto legitimních uživatelských jmen a hesel, pomocí nichž se můžete přihlásit na různých internetových stránkách vyžadujících registraci kvůli tomu, abyste se dostali k obsahu na příslušném webu. Službu BugMeNot můžete používat několika způsoby.

BugMeNot

Služba BugMeNot vám umožní dostat se na internetové stránky vyžadující registraci i bez nutnosti zaregistrovat se pod vlastním přihlašovacím jménem a heslem


Nejjednodušší způsob spočívá v návštěvě webu BugMeNot a v zadání názvu internetové stránky, na kterou se chcete přihlásit. Služba BugMeNot následně zobrazí seznam uživatelských jmen a hesel, která můžete použít namísto toho, abyste se museli registrovat sami.

CS24

Pokud nechcete pro přístup na internetové stránky s registrací neustále nejprve načítat stránky služby BugMeNot, můžete si stáhnout příslušný doplněk pro Firefox nebo Chrome. U jiných prohlížečů pak můžete použít bookmarklet (najdete jej v nabídce na internetové stránce služby BugMeNot à tento bookmarklet následně přetáhněte do panelu nástrojů s oblíbenými položkami). Pak budete mít přihlašovací údaje pro přihlášení na internetové stránky vyžadující registraci doslova jako na talíři.

Služba však neposkytuje žádné přihlašovací údaje pro internetové stránky, jejichž obsah je placený, takže se jejím prostřednictvím placení za obsah stejně nevyhnete.

Byl pro vás článek přínosný?