Hlavní navigace

12 tipů pro zatraktivnění vašeho online profilu - 3. díl

16. 4. 2012

Sdílet

 Autor: © skvoor - Fotolia.com
Pokud se právě poohlížíte po novém zaměstnání, nezapomeňte na svůj online profil. Ten se dnes stává velmi důležitou součástí vaší identity. V tomto článku se dozvíte, jak si svůj profil vylepšit, abyste potenciálnímu zaměstnavateli či personalistovi utkvěli v oku.

Ať chcete či nechcete, je vaše digitální identita tím, co zajímá většinu vašich budoucích zaměstnavatelů či personalistů. Ti totiž stále častěji vyhledávají informace právě na internetu. Pokud se tedy právě nacházíte v situaci, kdy přemýšlíte nad změnou zaměstnání či zaměstnání hledáte, pak vězte, že řada expertů doporučuje, abyste svoji digitální identitu v žádném případě nepodceňovali. Budoucího zaměstnavatele či personalistu mohou ta správná slova, fotografie či údaje v sociálních sítích buď zaujmout, anebo naopak odradit.

Přinášíme vám proto 12 tipů, které vám pomohou vyplnit váš online profil vším potřebným k tomu, abyste obstáli na dnešním velmi konkurenčním prostředí na trhu práce. Na konci seriálu pak na vás čeká ještě jeden tip navíc jako bonus.

 

1. díl článku: Vyberte správný název pozice

2. díl článku: Používejte správnou e-mailovou adresu, uvádějte u profesionálního profilu i telefonní čísla

 

soutez_casestudy

4) Intenzivně využívejte sociální služby

Čím více spojení budete mít na službách typu LinkedIn, tím lépe. Michael Dsupin tvrdí: „Každý, kdo je na sociálních sítích propojen, zejména u digitálního světa, je pravděpodobně obeznámen s nejnovějšími a největšími strategiemi.“

V žádném případě nenaslouchejte těm, co se snaží odmítat Google+. Michael Dsupin poukazuje na to, že pokud někdo hledá vaše jméno, pak má docela velkou šanci, pokud použije internetový vyhledávač Google. Google totiž přepracoval svůj algoritmus pro vyhledávání. Pokud máte účet u Google+, pak jste pro Google daleko důležitější. Pokud aktivně hledáte práci a takový účet nemáte, naprosto zbytečně si snižujete šance.

Byl pro vás článek přínosný?