Hlavní navigace

128 GB dat na jednom disku s externí Blu-ray BDXL vypalovačkou ASUS

 Autor: ASUS
Nová Blu-ray BDXL vypalovačka od společnosti ASUS (model SBW-06C2X-U) zvládne vypálit až 128 GB dat na jeden disk.
Pavel Kreuziger 19. 1. 2012

Sdílet

Vypalovačka podporuje nový BDXL formát, který umožňuje vypálit na jeden disk až 100 GB dat ve třech vrstvách nebo 128 GB ve čtyřech (dosud to bylo maximálně 50 GB). Čtyřvrstvé vypalování tak zajistí stejný prostor pro data jako 27 standardních DVD disků o kapacitě 4,7 GB.

Novinka vypaluje na Blu-ray disky díky technologii ASUS Turbo Engine až šestinásobnou rychlostí, což znamená například 25 GB dat uložených za 23 minut. Navíc se každá úloha pomocí inteligentní technologie zoptimalizuje pro zefektivnění rychlosti, 100procentní úspěšnost zápisu a nižší spotřebu energie.

Další funkcí je Magic Cinema, technologie, která automaticky převádí soubory do podoby 3D multimédií (filmů, fotografií a zvuku). Automaticky také na přání převede dvojrozměrný a DVD obsah na 3D.

Nové zařízení je kompatibilní s různými operačními systémy včetně Windows a Mac OS X. Jednou z jejích výhod je také možnost externího připojení k netbookům a ultrabookům bez optické mechaniky, a může tedy fungovat také jako „čtečka“ optických disků pro tyto přístroje. Důkazem toho, že i praktická věc dokáže být zároveň krásná, je fakt, že vypalovačka SBW-06C2X-U získala ocenění iF Design Award 2011.

Doporučená cena nového zařízení je 2 990,- včetně DPH.