Hlavní navigace

21" 3D bezbrýlový displej Toshiba

28. 4. 2010

Sdílet

 Autor:
Trojrozměrný bezbrýlový LCD displej od Toshiby nabízí 53cm obraz, rozlišení 1280x800 bodů a vysoký jas až 480 cd/m2.

Bezbrýlový „paralaxový“ trojrozměrný obraz se těší čím dál větší oblibě. Zatím sice ještě není na obzoru taková 3D Full HD televize, nicméně výrobci uvádějí menší displeje, ať již pro domácí, firemní či specializované použití.

Pozadu nezůstává ani Toshiba, která představila 21“ (53 cm) „autostereoskopický“ LCD displej s 9-paralaxovým systémem a rozlišením 1280x800 bodů. To není moc, ale na HD Ready obsah to přibližně stačí. Podle Toshiby nabízí její novinka širší pozorovací úhly než předchozí bezbrýlové modely (+15 a -15 stupňů od centrální osy), navíc dosahuje i vyššího jasu srovnatelného s 2D obrazovkami a to až 480 cd/m2 (ne že by to bylo běžně potřeba).

Jinak ovšem Toshiba příliš podrobností nezveřejnila, to znamená například typ LCD panelu, jeho podsvícení či předpokládané použití. Vzhledem ke vzhledu na fotografii lze ale spíše počítat s tím, že konečné využití nechá na dalších zákaznících, ať již to bude v průmyslu, informačních displejích či multimediálních systémech. Známa není ani cena či přibližné datum zahájení hromadné výroby.

21