Hlavní navigace

3D HDTV bez brýlí

 Autor:
Singapurská společnost Sunny Ocean Studios na veletrhu CeBIT ukáže propracovanou 3D televizi, která nepotřebuje speciální brýle.
Alexandr Radecký 8. 2. 2010

Sdílet

Na veletrhu CES byla k vidění stereoskopická televize, která nepotřebuje speciální brýle, výsledky ale zatím nejsou příliš slavné. Společnost Sunny Ocean Studie slibuje, že její 3D televize, která bude představená na německém veletrhu výpočetní techniky a spotřební elektroniky CeBIT (začáná 2. března), bude mnohem lepší a nabídne 64 možných pozorovacích úhlů. To je mnohem více, než 8-9 zatím obvyklých u současných obrazovek.

Výrobce navíc tvrdí, že má technologii potřebnou k vylepšení běžných 2D obrazovek na 3D a také pro další potřebné zpracování 2D videa na 3D.

Společnost zatím neposkytla příliš podrobností, například vyvstávají problémy s tím, jestli bude mít taková televize dostatečný výkon pro generování 64 různých snímků za sekundu, kolik to bude stát a jaké bude výsledné rozlišení.

Zástupci firmy však slibují, že budou schopní vyrábět 100“ televize rychle a levně“. Uvidíme, jak moc zabodují během veletrhu.