Hlavní navigace

3D Nintendo 3DS oficiálně ohlášeno

23. 6. 2010

Sdílet

 Autor:
Nintendo 3DS nabídne 3,5“ 3D bezbrýlový displej i 3“ dotykovou 2D obrazovku, nový kruhový ovladač či gyroskopický senzor.

Informace o nové přenosné herní konzoli Nintendo 3DS jsou známy již několik měsíců, nyní však výrobce uvolnil další podrobnosti a oficiálně tento nový model představil.

Známo je, že Nintendo 3DS bude mít klasicky dva herní displeje, jeden z nich však bude s 3D obrazem, který nevyžaduje speciální brýle, využívá tedy 3D paralaxovou technologii. Podmínkou v tomto případě však je, aby se hráč díval na obrazovku z přesného úhlu, není tedy jisté, že se na ni budou moci dívat dva hráči z různých úhlů. Ví se také, že 3DS bude podporovat i starší hry pro DS.

Nové informace upřesňují, že trojrozměrný displej je jen ten horní s úhlopříčkou 3,5“ a rozlišením 800x240 bodů, to znamená 400x240 bodů pro každé oko. Dolní displej je klasický 3“ 2D dotykový s rozlišením 320x240 bodů. Intenzitu 3D efektu bude možné přizpůsobit v ovládání a to podle toho, z jaké vzdálenosti se hráč na displej dívá, kompletní vypnutí 3D je v nabídce také.

Na první pohled by se mohlo zdát, že kromě 3D displeje se toho na 3DS příliš nezměnilo, skutečně designově hodně připomíná starší Nintendo DS. Nicméně vedle 3D je tu i řada dalších novinek, například kruhový ovladač po levé straně dotykového displeje či gyroskopický senzor umožňující detekovat pozici konzole.

3D funkcionalita se rozšířila i na kameru. Přesněji řečeno na vnějším okraji krysu jsou nyní dvě VGA kamery, které mohou s rozlišením 640x480 bodů pořizovat duální snímky vhodné pro zobrazení na trojrozměrném displeji.

Rozměry 3DS jsou 130x74x20 mm a hmotnost 230 gramů, výběr bude ze tří barev (modré, červené a šedé) a s uvedením 3DS na trh se objeví i 3D hry, například 3D Nintendogs, Dead or Alive, Splinter Cell, The Sims, Super Street Fighter IV, Metal Gear Solid, Mario Kart či Paper Mario. Stále však není známo to nejpodstatnější, tedy kdy a za kolik se začne Nintendo 3DS prodávat.

Nintendo 3DS

ICTZ23

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS