Hlavní navigace

3D Ovi mapy od Nokie

 Autor:
Nokia Ovi Mapy přicházejí s fotorealistickými 3D modely světových metropolí, zobrazit ve 3D si nyní můžete i Prahu.
Karel Krutý 21. 4. 2011

Sdílet

Společnost Nokia oznámila rozšíření webové verze Ovi Map o fotorealistické 3D modely metropolitních oblastí. Tato bezplatně dostupná funkce dodává Ovi Mapám umožňuje lidem prozkoumávat různá místa novým způsobem.

Zdarma poskytované Ovi mapy patří k jednomu z největších lákadel telefonů Nokia. K jejich používání navíc nepotřebuje připojení k internetu, i když bez něj tato aplikace uživatele občas zbytečně otravuje.

Nové 3D zobrazení začíná pohledem z ptačí perspektivy. Uživatelé se pak mohou přibližovat či vzdalovat nebo se pohybovat okolo jednotlivých objektů jako jsou budovy a stromy přímo ze svého počítače, a objevovat tak sice virtuální, ale přesto velice realistickou podobu nových míst. 360 ̊panoramatické fotografie pořízené přímo z jednotlivých ulic pak doplňují celkovou představu o vzhledu daného místa.

Ve zkušební verzi je dostupných celkem 20 metropolitních oblastí, přičemž počet dostupných fotorealistických 3D modelů se bude postupně zvyšovat. Zobrazení s využitím panoramatických fotografií je nyní k dispozici pro pět měst: Kodaň, Helsinky, Londýn, Oslo a San Francisco.

Není jasné, jestli 3D mapy jsou k dispozici jen pro počítače (na adrese www.maps.ovi.com/3D), nebo i pro mobilní telefony a zda je v tom případě nějaké omezení.

Nokia Ovi mapy Praha

Nokia Ovi mapy Praha