Hlavní navigace

3D televize Panasonic i u nás

18. 3. 2010

Sdílet

 Autor:
Po grandiózním uvedení 3D plazmových televizí v domovském Japonsku se novinky brzo začnou prodávat i v Evropě.

Necelý rok po premiéře 3D technologie na světových výstavách a o něco více než měsíc po uvedení v Japonsku zahajuje společnost Panasonic prodej prvních plazmových Full HD 3D televizorů na českém trhu. Evropské verze by se od těch japonských měly lišit jen minimálně, na prvním pohled nejvýraznějším rozdílem je značení VT20 místo VT2.

Domácí zájemci o trojrozměrné domácí video se mohou těšit na modely Panasonic TX-P50VT20 s úhlopříčkou 50“ (128 cm) a luxusní model TX-P65VT20 s úhlopříčkou 65“ (165 cm). Oba televizory mají v základní výbavě i dvoje 3D LCD brýle s aktivní závěrkou (synchronizací) a satelitní tuner s podporou 3D vysílání, oba modely samozřejmě s Full HD rozlišením 1920x1080 bodů.

Panasonic slibuje maximálně plynulý obraz a 3D video díky nové generace plazmových panelů NeoPDP s extrémně rychlou odezvou fosforových buněk a 600Hz technologií. Prostorového efektu je docíleno tak, že se obraz vykresluje v plném HD rozlišení pro každé oko zvlášť s frekvencí 60 snímků za sekundu. Plazmové panely 3D televizorů mají certifikaci THX – osvědčení, že podání barev a kvalita zobrazení filmů přesně odpovídá studiovým parametrům. Doufejme jen, že u novinek se už nebudou objevovat problémy s šednoucí černou jako u některých starších PDP televizí Panasonic. 

Televizory přehrají i materiál uložený v komprimovaných formátech DivX, MP3, DivX HD a JPEG a nechybí ani možnost nahrávat přímo na externí pevný disk. Také funkce VIERA CAST, která zpřístupňuje internetové služby, rozšiřuje nabídku. Již loni měli diváci přístup do kompletního archivu stanice TV NOVA, na videoserver YouTube nebo ke sportovnímu zpravodajství na Eurosportu. Letos bude k dispozici také sociální síť Twitter a populární aplikace Skype, jehož použití na televizi by mělo být snadné i pro ty, kteří tento program ještě nepoužívali na počítači. Prostřednictvím USB portu se k televizoru připojí kamera a mikrofon a dálkovým ovládačem lze zahájit hovor. Díky čtyřem samostatným mikrofonům pro volající se hovoru může zúčastnit i několik lidí najednou.

Kromě výborného obrazu mají mít novinky Panasonic i zajímavý design s povrchovou úpravou v bronzové metalíze.

Sestavu domácího 3D kina doplňuje nový Full HD Blu-ray 3D přehrávač Panasonic DMP-BDT300 s HDMI verzí 1.4. O co nejlepší zobrazení barev a jejich jemné přechody se stará videoprocesor UniPhier LSI.

Plazmový Full HD 3D televizor Panasonic TX-P50VT20 bude v prodeji od dubna (apríl) za doporučenou koncovou cenu 62000 korun (~2385 euro). Vyšší model TX-P65VT20 se začne prodávat v červnu (jún), jeho cenu však Panasonic nezveřejnil, mohla by se ale pohybovat kolem 100'000 korun. Doporučená cena 3D Full HD Blu-ray přehrávače Panasonic DMP-BDT300 je 16000 korun (~615 euro).

ICTZ23

Panasonic 3D TX-P65VT20E

Panasonic 3D TX-P65VT20