Hlavní navigace

3D televize Sharp Aquos LE830E

18. 4. 2011

Sdílet

 Autor:
Sharp Aquos LE830E nabízí Full HD, 3D obraz, obrazovku Quattron se čtvrtou základní barvou a jen 2,5 cm tenký rámeček, k tomu přístup k webových funkcím.

Nové televizory Aquos řady LE830 mají Full HD (1920x1080) LCD panel a dodávají se v provedení s úhlopříčkami 40 a 46 palců (102 a 117 centimetrů). Díky vylepšené technologii Quattron s optimalizovaným mechanismem výpočtu barev byl měl televizor nabízet lepší barvy jak v 2D, tak i ve 3D režimu. Součástí dodávky jsou i 3D brýle. Za názvem Quattron se ukrývá nová čtyřbarevná pixelová struktura nejnovějšího LCD panelu od společnosti Sharp, kde jsou dosavadní pixely tří základních barev (RGB) doplněny o čtvrtý (RGB+Y). Světlejší žlutý podíl v obrazových bodech přinesl lepší světelnou propustnost LCD panelu a tím údajně i snížení spotřeby energie.

Přes nabídku Aquos NET+ má divák přístup aktuálně k téměř 70 různým widgetům, jako je například video na přání Viewster. V reklamní přestávce si můžete přečíst e-maily nebo se podívat na aktuální televizní program – nebo dokonce využít přístup k internetu.

Díky trojici digitálních tunerů mohou televizory přijímat satelitní, kabelový i pozemní televizní signál a proto už není nutný potřeba vlastní set top box pro příjem každého z nich zvlášť.

Zvláště pro hotely a restaurace je zajímavá možnost tzv. USB klonování: všechna nastavení televizoru lze uložit na USB flash disk a potom převzít pro všechny srovnatelné modely. Více přístrojů tak stačí nastavit pouze jednou.

Televizory Aquos řady LC-830E budou na trhu v České republice dostupné od května letošního roku.

Sharp Aquos LC-46LE830E

Byl pro vás článek přínosný?