Hlavní navigace

3GSM World Congress 2007: Nokia E90 a Windows Mobile 6

Přinášíme vám novinky z mobilního světa, který se opět setkal v Barceloně, a to i za účasti několika českých firem.
Bohumil Herwig 13. 2. 2007

Sdílet


Přinášíme vám novinky z mobilního světa, který se opět setkal v Barceloně, a to i za účasti několika českých firem.


Nokia představuje nástupce komunikátorů řady 9xxx. Její čtyřpásmový E90 pracující se sítěmi typu 3G WCDMA a WLAN, podporuje nyní i HSDPA (High Speed Download Packet Access) a má – ve srovnání se současnými modely – vynikat mj. i výborným displejem a vyšší rychlostí (větší obrázek).
Nenechte si ujít podrobnější článek na PC Worldu s odkazem na výtečnou 3D animaci.
  • Logos se jako jedna z šesti českých firem na veletrhu taktéž prezentuje. Představuje tu například svou aplikaci Smart Answer (nový komunikační systém pro mobilní telefony) a řešení a služby určené podnikové sféře a mobilním operátorům.
  • Geewa, sesterská společnost Logosu, prezentuje komunitní hry, které je možné hrát současně jak na mobilním telefonu, tak na osobních počítačích, či herních konzolách.
  • Microsoft představil poslední verzi operačního systému Windows Mobile 6, který má mít výrazně vylepšenou bezpečnost a práci s e-maily, kontakty a dokumenty. Uvedení na trh se očekává ve druhém čtvrtletí letošního roku.
  • SanDisk oznámil uvedení 4 GB karty typu microSD, tzv. SD/HC – High Capacity.


3GSM World Congress v Barceloně je největším světovým setkáním mobilního odvětví. Účastní se ho mobilní operátoři, poskytovatelé obsahu, výrobci mobilů a dodavatelé mobilních technologií z celého světa.

O konkurenci pro iPhone, Samsung F700 jsme psali už včera, tady.

Foto: Nokia, SanDisk