Hlavní navigace

5 důvodů proč dát přednost Androidu před iOS 5

24. 6. 2011

Sdílet

Hra na kočku a myš mezi Apple a výrobci telefonů se systémem Android se opět přiostřuje.

Poslední verze iOS vzbudila při své premiéře vzrušené reakce všech přítomných, Apple integroval Twitter, přidal iMessage a také úložiště iCloud. Hra na kočku a myš mezi Apple a výrobci telefonů se systémem Android se opět přiostřuje. Nabízí se otázka, udrží li si Apple iPhone svou popularitu a podíl na trhu i do budoucna. Android totiž nabízí něco extra.

GPS navigace

Telefony se systémem Android podporují hlasovou navigaci již od října 2009, to vlastníci iPhonů musí při jízdě sledovat kromě provozu na silnici také obrazovku svého telefonu.

Milovníci výrobků s nakousnutým jablkem ve znaku sice mohou využít aplikací třetích stran, ale i tak musí ručně nakopírovat adresu do zvolené aplikace, uživatelé Androidu mohou z vybrané aplikace automaticky přejít k navigaci.

Výchozí aplikace

Pokud si chcete na telefonu se systémem Android pro brouzdání i ostatní aplikace vybrat jako výchozí prohlížeč například Dolphin HD, budou se veškeré odkazy a stránky z třetích aplikací otevírat pouze v tomto prohlížeči. Vybírání výchozích aplikací je oproti iPhonu v systému Android mnohem jednodušší.

soutez_casestudy

 

Zbývající tři hlavní důvody naleznete na sesterském magazínu Smart World.

Byl pro vás článek přínosný?