Hlavní navigace

55“ LCD Samsung s ultratenkým okrajem

11. 10. 2010

Sdílet

 Autor:
Samsung představil Full HD LCD displeje, které mají v sestavě mezeru mezi obrazovkami jen 5,7 mm, což je o 0,8 lepší výsledek než u dosud prvního Sharpu.

Začátkem června představil Sharp LCD obrazovky s tenoučkým okrajem, který dohromady dával jen 6,5mm mezeru mezi jednotlivými displeji (2,4+4,1 mm). Dosud tak Sharp kraloval v oblasti informačních displejů s tenkým rámem, nyní se na pomyslnou první příčku posadil Samsung. Ten totiž představil 55“ DID (Digital Information Display), který má horní a levý okraj tenký 3,8 mm a dolní a pravý 1,9 mm, díky čemuž se celková mezera mezi displeji snižuje na 5,7 mm, tedy o 0,8 mm méně než u Sharpu.

Displeje mají Full HD rozlišení 1920x1080 bodů a maximální jas 700 cd/m2. Takový vysoký jas je nutný, když mají být tyto LCD panely používány ve venkovních prostorách pro informační a reklamní účely, setkat se s nimi však lze i veřejných přenosů ze sportovních utkání či podobných událostí.

K dispozici budou i 46“ DID displeje Samsung, u nichž bude mezera mezi jednotlivými obrazovkami krapet větší - 7,6 mm. Cena ani dostupnost nejsou známy, ale v běžném obchodě si tyto modelu si nekoupíte.

Samsung 55 DID