Hlavní navigace

65“ 3D obr Vizio s pasivními brýlemi

17. 12. 2010

Sdílet

 Autor:
3D LCD televizor Vizio XVT3D650SV nabízí proti současným zvyklostem pasivní 3D brýle, tedy takové, jaké se většinou používají v kinech.

Největší americký výrobce televizí Vizio představil nový model, která má hned několik zajímavostí. V první řadě je to více než komplikované označení XVT3D650SV, v druhé pořádná 65“ (165cm) LCD obrazovku, jak to mají rádi severoameričtí spotřebitelé, a nakonec nabízí i 3D video. Velmi zajímavé je, že nepoužívá dnes u 3D televizí převládající systém s aktivními 3D LCD brýlemi, ale levné pasivní polarizační brýle, které jsou podobné systému ve většině 3D kin.

Aktivní LCD brýle mají záklopky z LCD krystalů, které se rychle přepínají podle toho, zda zrovna televizor ukazuje obraz pro levé či pravé oko. Dle výrobce je pasivní systém výhodnější, protože aktivní má větší tendenci vyvolávat u některých diváků dojem blikání a mihotání obrazu. Je také pravdou, že systém s aktivními brýlemi efektivně ztmavuje obraz, nicméně většina výrobců tomu přizpůsobuje rozsah jasu 3D televizorů (včetně samotného Vizia, které má aktivní 3D také v nabídce).

Vizio XVT3D650SV má 120Hz obraz, jak se na 3D televizi sluší, okrajové LED podsvícení, jak je dnes zvykem, SRS TruSurround reproduktory s prostorovým zvykem, přístup k vybraným internetovým aplikacím a nakonec nezanedbatelnou cenu 3500 dolarů (~66500 korun). To nám však může být jedno, protože tento model je určen jen pro trh v USA. Nicméně něco podobného by se mohlo objevit i v Evropě, když už se takový LCD panel vyrábí.

Vizio XVT3D650SV