Hlavní navigace

7“ tablet Yarvik s Androidem

9. 5. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost Sweex uvedla na náš trh nový dostupný tablet Yarkiv s operačním systémem Android.

Počítačové tablety jsou hitem trhu a jak se ukazuje, nemusí to být jen otázkou nákladných modelů. Yarvik uvedl na český a slovenský trh svůj první tablet s jednoduchým názvem Yarvik 7“ Tablet. Nabízí vše, co lze od tabletu očekávat - Wi-Fi, e-maily, surfování po internetu, sledování a sdílení videa, fotografií a souborů.

Základním operačním systémem Yarvik 7“ Tablet je již poněkud starší verze Androidu 2.1 (Eclair). Tablet už v základní výbavě poskytuje aplikace, jakými jsou webový prohlížeč, přehrávač hudby, videa a fotografií. Navíc si každý uživatel může stáhnout spoustu dalších aplikací. Baterie vydrží až 14 hodin přehrávání hudby anebo až 4 hodiny přehrávání videa. Zvuk jde přes sluchátka, nicméně k dispozici jsou i integrované stereo reproduktory.

Tablet je vybaven dotykovým 7“ displejem s rozlišením 800 x 480 bodů, pravděpodobně kapacitní technologie, ale jisté to není. Má též zabudované praktické skrolovací kolečko, se kterým je ovládání snadnější například pro rychlé srolování či prohlížení složek. Základní kapacita paměti tabletu je 4 GB. V případě potřeby ji lze rozšířit pomocí Micro-SD karet s kapacitou až 12 GB. Blíže nespecifikovaný procesor má takt 600 MHz, operační paměť je 256 MB RAM.

Yarvik 7“ Tablet je na trhu dostupný za doporučenou koncovou cenu 3590 Kč.

Yarvik tablet