Hlavní navigace

88 šikovných minitipů pro Windows a příslušné aplikace – 3. díl

Sdílet

 Autor: © Yuri Arcurs - Fotolia.com
Proč dalekosáhle řečnit, když se dá problém vyřešit několika kliknutími. Dnes si ukážeme, jak ve Windows Vista importovat údaje do nativního kalendáře a jak v populární karetní hře FreeCell poodhalit karty s esy.

Nejen na našem webu se nachází obrovská spousta nejrůznějších tipů pro operační systém Windows spolu s celou řadou rad pro řešení problémů s rozličným hardwarem či softwarem. Nevýhodou je bohužel fakt, že jejich uskutečnění je často poměrně časově náročné. V tomto speciálu plném miniaturních tipů je tomu však úplně jinak.

 

MiniTip č. 5: Importujte si údaje do Kalendáře ve Windows (Vista)

Kalendář, který patří ke standardním součástem operačního systému Windows Vista, využívá standardu iCalendar reprezentovaného soubory ve formátu ICS. Nespornou výhodou je fakt, že díky tomu do něj můžete importovat údaje z jiných programů pracujících s kalendáři, jako je kupříkladu Rainlendar (freeware) či iCal (Apple). V těchto případech se použije nabídka Soubor/Importovat. Další možností je přihlášení k odběru kalendáře na webu (nabídka Sdílet/Přihlásit odběr). Všechny tyto nástroje totiž využívají standard ISC také. Co se týče přihlášení k odběru, pak budete potřebovat pouze úplnou internetovou adresu internetového kalendáře. Prostřednictvím importu příslušných souborů ICS tak můžete provést integraci státních svátků či prázdnin (v aktuálním stavu).

MiniTip č. 6: Odhalení karet s esy (FreeCell)

Karetní hra FreeCell (Freecell.EXE), která patří ke standardním součástem operačního systému Windows, zobrazuje u každého balíčku karet úplně pouze kartu ležící nejvíce nahoře. Ale i přesto není problém rozpoznat i karty ležící pod ní. Je tu ovšem jedna výjimka a tou jsou esa. U nich totiž poznáte pouze to, zda je eso černé nebo červené, konkrétní znak je překryt kartami ležícími na něm. Chcete-li se během hry přesto dozvědět, kde se jaké eso vyskytuje, klepněte pravým tlačítkem myši na vyčnívající část karty s esem a aplikace Freecell vám kartu poodhalí.


MiniTip č. 1: Svižné a přehledné otáčení obrázků (Windows XP)

MiniTip č. 2: Přiřazení klávesových zkratek často používaným aplikacím (Windows XP/Vista)

MiniTip č. 3: Větší prostor pro okna aplikací (Windows XP)

MiniTip č. 4: Zvukový signál po stisku klávesy Caps Lock (Windows XP)

CS24

 

Úvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com

Byl pro vás článek přínosný?