Hlavní navigace

Acer bude nabízet v netboocích Windows i Android zároveň

Operační systém Android zaznamenal další úspěch. Mohl by se více dostat mimo oblast smartphonů a to díky tomu, že Acer údajně oznámil, že všechny z jeho blížících se dual-core netbooků budou nabízet současně operační systémy Windows i Android
Petr Šverák 9. 10. 2010

Sdílet

Tato zpráva byla zveřejněna na Tchaj-wanu při příležitosti vydání nových dual-core netbooků Aspire One, které budou nabízet procesor Atom 550 společnosti Intel a stejně tak i operační systém Android, vyplývá to ze zprávy webu DigiTimes.

Od tohoto kroku se čeká zvýšení zájmu uživatelů díky tomu, že přináší "vyšší využitelnost pro spotřebitele", zatímco výrobci příliš náklady nezvýší, odhaluje dále zpráva.

V nových netboocích "Happy" Aspire dále najdeme 250GB hard disk, prozrazuje web Taipei Times. Nová zařízení by měla stát 431 dolarů a na Tchaj-wanu by měla být k dispozici již tento měsíc.

Tchajwanský prezident společnosti Acer citoval poslední studii od společnosti Gartner a řekl, že v blízké době tablety nenahradí netbooky. Acer údajně očekává, že by v tomto roce mohl prodat 10 miliónů netbooků.

Není neobvyklé, že uživatelé na laptopu nebo stolním počítači využívají dva operační systémy, nejčastěji Linux a Windows, ale je stále velmi vzácné, že je tato možnost nabízena jako standardní specifikace.

Existující modely společnosti Acer Aspire One D250 a Aspire One D260 již v minulosti nabízely zároveň operační systémy Android a Windows, stejně tak Aspire D255, jenž se prodával pouze na Tchaj-wanu a byl založen na procesoru Atom N450, vyplývá ze zprávy. Obvykle Android fungoval na těchto zařízeních jako instant-on operační systém.

Společnost Dell v minulosti experimentovala s Ubuntu Linuxem jako operačním systémem na svých zařízeních. Ovšem Acer šel tak daleko, že udělal z operačního systému Android, jenž je také založený na Linuxu, standardní specifikaci (ovšem ještě i s možností nabootovat Windows).

Tento tah je dalším důkazem toho, že Windows přestává být v počítačovém světě jediným silným operačním systémem, ačkoliv se o tom Microsoft stále snaží přesvědčovat. Naopak, je to otázka volby, u operačních systémů stejně jako skoro ve všem ostatním. Vzhledem ke všem argumentům, které mluví ve prospěch Linuxu a Androidu je vzrušující vidět, že výrobci hardwaru si všímají toho, že všichni, nejen techničtí nadšenci, mohou chtít něco lepšího.