Hlavní navigace

Acer pochybuje o rychlém přijetí Windows 8

23. 8. 2012

Sdílet

 Autor:
J. T. Wang, výkonný ředitel společnosti Acer, uvedl, že společnost neočekává explozivní nárůst prodeje zařízení s novým operačním systémem Windows 8.

Wang je lehce skeptický alespoň pro tento kalendářní rok. Na vině má podle něj být mj. jen relativně malý zájem na straně uživatelů. Acer také bude muset poněkud přehodnotit svoji politiku s novým OS vzhledem k tomu, že Microsoft oznámil i vlastní tablet Surface. Není moc jasné, jak se bude vyvíjet celý ekosystém kolem Windows 8 (to je zřejmě narážka právě na Surface, kdy Microsoft na rozdíl od minulosti bude i přímo konkurovat svým partnerům), nejasný je i výhled světové ekonomiky jako celku. Wang ovšem i tak uvádí, že od Windows 8 očekává „střední růst“.

Co se týče verze Windows RT (Windows 8 pro procesory ARM), pak Acer čeká, až bude jasné, kolik bude stát RT verze Surface. Zatím se za nejpravděpodobnější cenu považuje 199 dolarů. Proto se vlastní produkty Aceru s RT odkládají a objeví se nejdříve počátkem příštího roku. Acer tomu každopádně již přizpůsobil i odhad očekávaných budoucích hospodářských výsledků (viz také: Technologické firmy v kurzu, Lenovo přeskočilo Dell).

skoleni

Celkem opatrný postoj mají k Windows 8 i další dodavatelé PC.