Hlavní navigace

Acer představil profesionální notebook TravelMate 6593

31. 8. 2008

Sdílet

Společnost Acer představila nový profesionální notebook TravelMate 6593, určený pro firemní uživatele, kteří potřebují odolný, bezpečný a výkonný notebook s důrazem na ovladatelnost.

Společnost Acer představila nový profesionální notebook TravelMate 6593, určený pro firemní uživatele, kteří potřebují odolný, bezpečný a výkonný notebook s důrazem na ovladatelnost.

TravelMate 6593, který je založený na procesoru Intel Centrino 2 s technologií vPro, je osazen čipsetem Mobile Intel PM45 nebo GM45 Express s podporou Intel Active Management Technology (Intel AMT) 4.0. V závislosti na modelu může být dodáván s diskrétní grafickou kartou ATI Mobility Radeon HD 3470 nebo s integrovanou 3D grafikou a Intel Graphics Media Accelerator X4500MHD, které zaručují vysoký 3D grafický výkon a zpracování videosignálu.

TravelMate 6593 je vybaven 15,4" WXGA TFT LCD panelem s vysokým jasem, podsvětlením bílými LED diodami a rozlišením 1280 x 800 pixelů nebo 15,4" WSXGA+ TFT LCD panelem s vysokým jasem a rozlišením 1680 x 1050. Oba displeje podporují zobrazení v několika oknech najednou, které zajišťuje technologie Acer GridVista, a tedy přispívají ke zvýšení produktivity a současně nabízejí obraz srovnatelný s kinem.

TravelMate 6593 může být vybaven až 4 GB pamětí DDR3 800/1033 MHz, která zkrátí dobu odezvy, umožňuje pracovat s několika aplikacemi najednou a zvyšuje produktivitu, protože rozšiřuje pásmo pro přenos dat, snižuje spotřebu energie a zlepšuje tepelné poměry.

Úložnou kapacitu pro data nabízí velký pevný disk až 320 GB, multiformátová čtečka paměťových karet a optická mechanika DVD SuperMulti, která rozšiřuje kapacitu pro ukládání a správu souborů i složek libovolné velikosti. Ke zvýšení univerzálnosti a mobility notebooku TravelMate 6593 dále přispívá řešení Acer MediaBay, které umožňuje za provozu instalovat druhý pevný disk, baterii, optickou mechaniku DVD-Super Multi double-layer nebo DVD/CD-RW bombo, a tedy poskytuje rozšíření kapacity pro ukládání dat.

TravelMate 6593, který je určen pro uživatele na cestách, nabízí mnoho možností pro progresivní řešení připojitelnosti: od WiFi/WiMAX s podporou Acer SignalUp s bezdrátovou technologií Invilink Nplify přes připojení k lokální pevné síti Ethernet po modem. Vybrané notebooky jsou dále vybaveny úplnou připojitelností WWAN pro spojení ve čtyřech pásmech GSM/GPRS/EDGE na frekvenci 850/900/1800/1900 MHz a UMTS/HSDPA na frekvenci 2100 MHz.

Nový notebook od Aceru je dále vybaven řešením Acer Video Conference, které zahrnuje webcam Acer Crystal Eye a software Acer Video Conference Manager (s podporou Video Quality Enhancement) a umožňuje vám sestavit videokonferenční hovor bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Notebook může být rovněž doplněn telefonem VoIP Bluetooth.

Co se týká zabezpečení, Skutečná identita uživatele je ověřena řešením pro digitální snímání otisků Acer Bio-Protection, které podporuje Pre-Boot Authentication (PBA) a Acer FingerLaunch pro bezpečné spouštění programů nebo ověřených dokumentů jedním dotykem prstu. Fyzické zabezpečení zajišťuje technologie DASP, která spojuje inovativní hardwarová a softwarová řešení pro ochranu pevného disku notebooku při nárazech a pádech. Poškození pevného disku brání deska ze speciálního materiálu Acer DiskAnti-Shock Protection, která tlumí nárazy a chrání pevný disk.

Notebooky řady TravelMate jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft Windows Vista Business, Windows Vista Business 64-bit, Windows Vista Home Basic nebo Windows Vista Home Basic 64-bit.

Další předinstalovaný software zahrnuje technologii Acer Empowering (Acer eDataSecurity, ePower, eRecovery, eSettings Management); Acer Bio-Protection; Acer Crystal Eye; Acer GridVista; Acer Launch Manager; Acer Video Conference Manager s podporou Video Quality Enhancement (VQE); Adobe Reader; CyberLink PowerDVD; McAfee Internet Security Suite; NTI Media Maker; NTI Shadow (synchronizační tlačítko) a Microsoft Office Ready 2007 Service Pack 1 (Office Professional 2007 SP 1).
Nenechte si ujít:
Dell uvedl notebook s výdrží baterie 19 hodin

Superlevný notebook za 2000 Kč je už realitou

Centrino 2 : revoluce v noteboocích

Supervýkonný notebook se čtyřjádrovým procesorem je už realitou

Intel připravuje čtyřjádrové procesory QX9300 pro notebooky

Na všechny notebooky Acer je poskytována standardně dvouletá mail-in záruka (mezinárodní záruka ITW). Záruka může být prodloužena na tři roky službou AcerAdvantage, která se vztahuje i na náhodné poškození notebooku.