Hlavní navigace

Acer představuje další notebooky s designem Gemstone blue

Společnost Acer představila nové notebooky Aspire 8930G a Aspire 6935G, které jsou navrženy pro zábavu ve vysokém rozlišení na cestách.
Martin Noska 26. 10. 2008

Sdílet


Společnost Acer představila nové notebooky Aspire 8930G a Aspire 6935G, které jsou podle jejích slov navrženy pro zábavu ve vysokém rozlišení na cestách.

Nové notebooky Aspire vycházejí z designu společnosti Acer Gemstone blue. Vyznačují se stylem a funkčností multimediálního systému.

Design Gemstone blue odhaluje svou podstatu prostřednictvím nepřehlédnutelných charakteristických prvků včetně např. vícevrstvé, třpytivé 3D povrchové úpravy, kontrastních textur, elegantní kombinace barev a světelných efektů. Jako výraz elegance osvětluje zespodu hvězdný třpyt plovoucí logo Acer, které tvoří ústřední bod měňavé safírově modré podkladové vrstvy. Při zapnutí notebooku ožije na levé straně klávesnice modrým neonovým světlem mediální konzole CineDash media, která umožňuje intuitivně ovládat akční hry i zábavu.

Nové notebooky jsou vybaveny volitelným 18,4” nebo 16“ panelem CineCrystal s plným vysokým rozlišením FHD s 1920x1080 bodů nebo s rozlišením HD 1366 x 768 bodů a nativním poměrem stran 16:9. Aspire 8930G je vybaven technologiemi pro zvýšení kvality obrazu, jako např. Wide Color Gamut Plus (WCG+), Acer ClearVision a Acer CinemaVision, které dosahují podle slov výrobce přirozenějšího podání barev a ostřejšího obrazu s minimálním zkreslením pomocí zvýšení sytosti barev. Odezva 8 ms při vysokém rozlišení potlačuje “duchy” u rychle se pohybujících objektů ve hrách či akčních filmech. Volitelný televizní tuner je určen pro příjem vysílání ve vysokém rozlišení.

Nové notebooky Aspire jsou vybaveny technologií Dolby Home Theater druhé generace, která spolu s výkonnými technologiemi pro zpracování zvuku CineSurround, subwooferem Tuba CineBass a zvukovým výstupem True5.1 umožňuje využít zdroje zvuku s vysokým rozlišením.

Aspire 8930G
Notebook Aspire 8930G (na fotografii vlevo) je vybaven procesorovou technologií Intel Centrino 2, procesorem Intel Core 2 Duo, čipsetem Mobile Intel PM45 Express a integrovanými funkcemi Wi-Fi. V závislosti na konfiguraci je dodáván s nejnovějšími grafickými kartami Nvidia GeForce, které se starají o zobrazení na displeji o úhlopříčce 18,4" a dále pak může být osazen až 4 GB paměti DDR3 v dual-channelu a jedním, popř. i dvěma pevnými disky s kapacitou až 640 GB. Počítače Aspire 8930G mohou být na přání dodány s optickou mechanikou Blu-Ray Disc nebo mechanikou DVD-Super Multi double-layer. Počítač je dále vybaven čtečkou paměťových karet typu „6 v 1“ s podporou nejběžnějších formátů.

Aspire 6935G
Podobně jako jeho větší sourozenec, i Aspire 6935G (na fotografii vpravo) využívá procesorovou technologii Intel Centrino 2 spolu s procesorem Intel Core2 Duo, čipsetem Mobile Intel PM45 Express a integrovanými funkcemi Wi-Fi. Využívá se také až 4GB paměti typu dual-channel DDR3, pro ukládání dat je zde k dispozici jeden pevný disk až 320 GB, který spolu se čtečkou paměťových karet typu “6 v 1” pro nejběžnější formáty karet usnadňuje a urychluje přenos dat z oblíbených digitálních zařízení. Počítače Aspire 6935 mohou být na přání dodány s optickou mechanikou Blu-Ray nebo mechanikou DVD-Super Multi double-layer pro přehrávání filmů a hraní her ve vysokém rozlišení, podobně jako u prvního modelu. Displej modelu 6935G má však velikost jen 16".

Notebooky Aspire 8930G a Aspire 6935 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft Windows Vista Ultimate, Vista Home Premium nebo Windows Vista Home Basic. Další instalovaný software zahrnuje: technologii Acer Empowering (Acer eAudio, ePower, eDataSecurity, eRecovery, eSettings Management); Acer Arcade Deluxe (s programy Cinema, Album, Music, Acer HomeMedia); Acer InstantOn Arcade; Acer Bio-Protection; Acer Crystal Eye; Acer GridVista; Acer Launch Manager; Acer GameZone; Acer Video Conference Manager; Acer Video Conference Manager s Video Quality Enhancement (VQE); Adobe Reader; McAfee Internet Security Suite; NTI Media Maker; Microsoft Works 8.5 s Office Home a zkušební verzi Student 2007.