Hlavní navigace

Acer TA272 je All-in-one s Androidem i displej s vysokým rozlišením

6. 1. 2014

Sdílet

 Autor: Acer
Nejnovější All-in-one počítač od Aceru je zajímavý hlavně tím, že jeho hlavním operačním systémem je Android. Je to jasný důkaz toho, že se nejedná o OS určený výhradně pro mobilní zařízení a určitě nás v budoucnu čeká ještě větší smazávání těchto hranic a bariér

Nejnovější All-in-one počítač od Aceru je zajímavý hlavně tím, že jeho hlavním operačním systémem je Android. Je to jasný důkaz toho, že se nejedná o OS určený výhradně pro mobilní zařízení a určitě nás v budoucnu čeká ještě větší smazávání těchto hranic a bariér.

Novinka se jmenuje Acer TA272, jedná se o obrazovku s úhlopříčkou 27 palců, za níž se ukrývá docela zajímavý hardware. Nabízí využití jako plnohodnotný počítač nebo jako monitor s vysokým rozlišením, který je možné připojit k počítači s libovolným operačním systémem.

Procesorem je Nvidia Tegra 4, která sice nepatří mezi nejvýkonnější mezi mobilními procesory, ale o pomalý a líný procesor se taky nejedná. Displej nabízí rozlišení 2560 x 1440 pixelů, operační systém Android je zde ve verzi 4.2 Jelly Bean. Snad Acer brzy připraví update na aktuální verzi 4.4 KitKat. K dispozici je 16GB disk, Wi-Fi, webkamera, dvojice reproduktorů, USB 3.0, HDMI a DisplayPort. Počítač je již v nabídce a objednat jej můžete například přímo ze stránek společnosti Acer za 1100 dolarů.