Hlavní navigace

Acer uvedl multimediální zábavní centrum Revo One

7. 1. 2015

Sdílet

 Autor: Acer
Revo One je malý osobní počítač s vysokým výkonem pro sdílení multimédií, streamování obsahu a s pořádným datovým úložištěm. Ceny začínají na osmi tisících.

Společnost Acer v Las Vegas představila nové zařízení Revo One RL85, malý, stylový osobní počítač navržený k tomu, aby se stal zábavním centrem pro celou rodinu. Hlavními rysy Revo One je sdílení multimédií, streamování obsahu a obrovské datové úložiště. Jediné zařízení tak může nahradit různá řešení, která zabírají zbytečně mnoho místa.

Komplexní multimediální centrum

Revo One byl koncipován jako centrum domácí multimediální zábavy poháněné procesory Intel Core i3 či Core i5. Podporuje zobrazení na dvou monitorech (přes HDMI a Mini DisplayPort) a až Ultra HD (3 840 × 2 160 px) 4K2K video výstup (pouze core i modely), který poskytne čtyřikrát vyšší rozlišení než Full HD (1080p). Nechybí ani 7.1kanálový zvukový výstup, který zajišťuje bohatý a živý filmový zážitek.

Přístroj je ideální pro sledování televizních pořadů, filmů nebo pro prezentaci fotografií. Je vybaven dvěmi pozicemi pro pevný disk, z nichž je každá schopna pojmout až 2TB úložiště. Díky podpoře standardu 802.11ac (volitelně) poskytne Wi-Fi připojení vysokorychlostní přenos dat, který může být až pětkrát rychlejší v porovnání s počítačem s tradiční 802.11bgn Wi-Fi.

Zajímavý design

Zábavní centrum Revo One bylo vyvinuto, aby se vešlo do jakéhokoli prostředí od ložnice po obývací pokoj, diskrétně působí i v dětském koutku. K dispozici bude v černém nebo bílém barevném provedení s leštěným povrchem a lesklým vzhledem s estetickými křivkami a zaoblenými rohy. I přes minimalistickou fasádu je Revo One kompletní se všemi základními prvky, které lze očekávat u kvalitního počítače, a dokonce má i některé navíc.

Na horní straně je Revo One vybaven slotem pro SD kartu označeným pro snadný přístup a čtveřicí chytrých LED indikátorů, podle kterých na první pohled poznáte stav sítě LAN a pevného disku. Všechny ostatní porty jsou umístěny na zadní straně, patří mezi ně dva USB 2.0, dva USB 3.0, HDMI a mini DisplayPort, stejně jako bezpečnostní západka, která může být jednoduše uvolněna pomocí pera. To umožní odstranění krytu počítače, pod kterým uživatelé naleznou vše, co potřebují pro výměnu či přidání pevných disků za chodu.

Cloudové aplikace 

Kromě jiného Revo One podporuje funkci Acer BYOC™ (Build Your Own Cloud), která poskytuje uživatelům plný přístup ke svým souborům ze všech svých zařízení bez hledu na to, kde se zrovna nacházejí. Zařízení od Aceru nyní přicházejí vybavené vším, co uživatelé potřebují pro používání funkce BYOC, jedinečného soukromého způsobu, jak přistupovat ke všem souborům, fotkám, hudbě a dokumentům  a to i s použitím jiných zařízení než od Aceru. Nejlepší na tom, že fakt, že je vše soukromé a bezpečné, protože se jedná o vlastní osobní cloud uživatelů vybudovaný na jeho či jejich vlastních zařízeních.

K počítači Revo One je dodáváno volitelné víceúčelové dálkové ovládání. Toto příslušenství je vybaveno plnohodnotnou klávesnicí pro snadné psaní, textové vyhledávání a velkým trackpadem pro ovládání multimédií. Díky aplikaci Acer Smart Control dostupné pro zařízení s iOS a Androidem mohou uživatelé Revo One na dálku ovládat a streamovat obsah přímo ze svého smartphonu.

Novinka Acer Revo One RL85 bude na českém trhu k dispozici od března za cenu od 7 990 korun včetně daně.