Hlavní navigace

Acronis nabízí nástroj obnovy i pro virtuální prostředí a cloudy

4. 5. 2011

Sdílet

Společnost Acronis oznámila nástroj Backup & Recovery ve verzi 11. Tento nový produkt usnadní podle dodavatele organizacím obnovu a ochranu dat ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích pomocí technologie diskových obrazů, která je integrovaná s ochranou dat a funkcemi zálohování, jakými jsou katalog a prohledávání.

Acronis uvádí,  že obnovení po havárii a ochrana dat jsou tradičně poskytovány ve dvou samostatných řešeních. Backup & Recovery v sobě naopak spojuje souborové zálohování a obnovení na úrovni systému. Řešení zahrnuje zálohování a obnovu obrazů disků, souborů a virtuálních počítačů (VM). Podpora pro aplikace Microsoft Exchange Server a Microsoft SQL Server bude k dispozici později.

 Produkt bude dostupný ještě ve 2. čtvrtletí letošního roku.

„Pro většinu firem stále ještě není snadné kontrolovat, zálohovat a chránit data. Technologie mohou být složité, instalace bolestivé a implementace komplexního plánu obnovy po havárii je pro řadu firem nereálná," uvádí Zdeněk Bínek ze společnosti Zebra systems, s.r.o. „Mnohé podniky hledají technologie, které se snadno používají a spravují, a které vyřeší jejich potřeby v jednom produktu."

„Používání oddělených řešení může zvyšovat náklady, a navíc integrace mezi technologiemi, a to i od stejného dodavatele, je obtížná. Když doplníte migraci k zálohování ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích uvědomíte si, že IT manažeři dnes spoléhají na příliš složité struktury technologií," říká Jason Donahue, CEO společnosti Acronis. „Prostřednictvím této nové integrované platformy, očekáváme, že firmy využijí zjednodušenou správu a ochranu dat, jakož i možnost vybrat si, co potřebují, když to potřebují."

 

Funkce Acronis Backup & Recovery 11 budou podle dodavatele zahrnovat:

 

Pro všechna prostředí:

Nové: možnosti ochrany dat – katalog a vyhledávání.

Vylepšeno: plány obnovy po havárii – návod pro snadnou obnovu krok za krokem.

Nové: fázování a více cílů zálohování – snižuje dlouhodobé náklady na uložení dat pomocí fázování a přidává redundanci umístění zálohy do více cílů, na pásku, na disk a do cloudu.

Vylepšeno: podpora pro páskové mechaniky a páskové knihovny.

Vylepšené uživatelské rozhraní přináší zjednodušení pracovních postupů.

 

 

Pro fyzická prostředí:

Nové: schopnost obnovit a migrovat na odlišný hardware pro prostředí Linux.

Vylepšeno: lepší výkon deduplikace.

 

Pro virtuální prostředí:

Nové: Zvýšení výkonu umožňuje současné zálohování několika virtuálních počítačů VMware ESXi a Microsoft Hyper-V.

Nové: jediný agent pro více hostitelů VMware ESXi – zvyšuje účinnost a zjednodušuje správu zálohování prostředí VMware vSphere.

Nové: zálohování bez LAN – snížení zatížení procesoru a sítě.

Nové: podpora pro sdílené svazky clusteru (CSV) – pro prostředí Microsoft Hyper-V.

 

Pro cloudová prostředí:

skoleni

Nové: zvýšené kapacitní možnosti – na základě požadavků zákazníků společnost Acronis zvýšila své kapacity online zálohování. Na rozdíl od jiných řešení Acronis nabízí jednotnou strukturu cen pro cloudové služby a ne ceny za gigabajt.