Hlavní navigace

ADATA uvádí nové externí SSD

27. 7. 2016

Sdílet

 Autor: ADATA
Trojice novinek přináší výhody SSD technologie přístrojům se systémy Windows, OS X i Android
Radek Kubeš 27. 7. 2016

Společnost ADATA představila externí SSD SE730, SC660 a SV620. Všechny tři disky jsou kompatibilní s operačními systémy Windows, OS X a Android, díky čemuž rozšíří kapacitu úložišť většiny notebooků, ultrabooků, stolních počítačů a dokonce i media boxů a herních konzolí. 

ADATA

Od modelu SE730 vybaveného USB Type-C a krytím IP68, až po cenově dostupné modely SC660 a SV620, nabízí všechny typy ve srovnání s běžnými externími disky přinejmenším čtyřnásobnou výkonnost, zatímco jejich energetická spotřeba je výrazně nižší. To ocení majitelé přenosných zařízení s menšími bateriemi. Disky se rovněž vyznačují absolutně tichým chodem a výrazně lepší odolností proti nárazům. Jsou proto ideální jak pro mobilní, tak i pro stolní řešení. 

Disk SE730 nabízí v superkompaktním těle vážícím pouhých 33 g zápis a čtení rychlostmi až 500 MB/s. V době uvedení je nejmenším externím SSD s oboustranným konektorem USB Type-C na světě. Data přenáší pomocí protokolu USB 3.1 Gen 2. Díky pískovanému kovovému povrchu a robustnímu designu získal oficiální osvědčení o prachuvzdornosti a voděodolnosti podle normy IEC IP68 a také armádní certifikát odolnosti proti nárazům.

skoleni31_1

Modely SC660 a SV620 spojují SSD výkonnost a pohodlnost s dostupnou cenou. SC660 přidává navíc odolný design a rychlost čtení i zápisu až 410 MB/s. Jeho tenké tělo má tloušťku pouhých 9,6 mm. Proti šokům odolný SV620 nabízí totožnou výkonnost zabalenou v těle se zvýšenými hranami, takže se lépe ubrání nechtěnému poškrábání.