Hlavní navigace

ADATA uvádí SD600, externí SSD disk s 3D NAND

30. 3. 2017

Sdílet

 Autor: ADATA
Sportovní a rychlé úložiště pro lidi v pohybu

ADATA představila externí SSD disk SD600, který využívá 3D TLC NAND obvody a nabízí se ve variantách 256 GB a 512 GB. Disk dosahuje přenosových rychlostí až 440 MB/s pro čtení a 430 MB/s pro zápis. Váží pouhých 90 g, takže je snadno přenosný, a spolupracuje bez nutnosti instalace dalších ovladačů s počítači s operačním systémem Windows, zařízeními Xbox One a PS4 a přístroji s operačním systémem Android. SD600 je dostupný v černé a červeno-černé barevné variantě a odolá nárazům.

ADATA

Cloud22

Uvnitř SSD disku SD600 najdete 3D TLC NAND Flash obvody. ADATA, stejně jako všichni ostatní významní výrobci, se přesouvá k pamětem založeným na 3D (vrstvené) technologii, díky které lze dosáhnout vyšší hustoty, spolehlivosti a výdrže uložených dat ve srovnání se starší technologií 2D (rovinnou).

Díky použití DRAM cache a SLC cache s nepřetržitým výkonem se SD600 bez problémů vyrovná i s náročnými požadavky. Bez zpomalení nebo přiškrcení přenosových rychlostí zvládá nahrávání velkých souborů. SLC cache zaslouží zvláštní zmínku, jelikož umožňuje používat část kapacity disku v módu pSLC (pseudo single-level cell, pseudo jednoúrovňové použití paměťových buněk), což je díky vysoké rychlosti velmi výhodné při operacích vyžadujících prioritní zpracování.