Hlavní navigace

Adobe přislíbilo patche pro mobilní flash

17. 11. 2011

Sdílet

Společnost Adobe slíbila, že i po ukončení vývoje mobilního Flash Playeru bude pro tyto verze poskytovat bezpečnostní opravy. Neprozradila však, jak dlouho tak bude činit.

Danny Winokur, manažer vývoje ve firmě Adobe, potvrdil, že jeho firma ještě vydá jednu variantu Flash Player, a to pro platformu Android a RIM PlayBook. Jde o verzi 11.1, která by už měla být v tuto chvíli dostupná zájemcům. Avšak Winokur slíbil, že i nadále bude Adobe vydávat bezpečnostní patche pro chyby v Flash Playeru na mobilních platformách.

"Samozřejmě že i nadále budeme poskytovat opravy kritických chyb a další bezpečnostní updaty pro tento typ produktů, dodal Winokur. Jeho poznámka o kritických chybách není úplně relevantní, protože Adobe označuje všechny zranitelnosti Flash Playeru jako kritické.

Podobně se vyjádřili i další vedoucí pracovníci Adobe. Například Brad Arkin, manažer zabezpečení v Adobe, potvrdil, je jeho firma bude poskytovat příslušné bezpečnostní updaty i po ukončení vydávání mobilních produktů této kategorie.

Winokur ani Arkin však nikde neuvedli, po jakou dobu tento slib platí – tedy jak dlouho se mohou cítit uživatelé smartphonů a tabletů bezpeční. A PR oddělení Adobe se k délce poskytování patchů odmítlo vyjádřit.

To je podle Andrewa Stormse, bezpečnostního šéfa firmy nCircle Security,  poněkud podivné. „Proč nám nechtějí prozradit, jak dlouho to bude? Vždyť je to důležité nejen pro uživatele, ale i pro vývojáře. Storms spekuluje, že by to mohlo být třeba tím, že sama firma nemá v tomto směru úplně jasno.