Hlavní navigace

Adobe slibuje podporu Flashe pro tablety s Androidem 3.0

26. 2. 2011

Sdílet

Společnost Adobe tvrdí, že podpora technologie Flash pro tablety založené na verzi Honeycomb operačního systému Android od Googlu bude k dispozici "během několika týdnů".

Honeycomb je první verze operačního systému Android, která je určená pro tablety a je netrpělivě očekávána. Tablet Xoom od Motoroly, který vyjde ve čtvrtek, je první který tento OS bude využívat, ale ještě nebude nabízet podporu technologie Flash. Americký operátor Verizon, který tablet uvede do prodeje, již dříve řekl, že Flash by mohl být k dispozici "na jaře 2011."

Neurčité datum vydání vyvolalo v lidech strach, že Flash nebude k dispozici až do konce čtvrtletí, nicméně zpráva na blogu firmy Adobe mluví o dřívějším vydání.

"Spotřebitelé logicky žádají o podporu technologie Flash u tabletových zařízení a dobrou zprávou je, že na ni nebudou muset čekat dlouho. Jsme si vědomi, že v roce 2011 by mělo na trh přijít více než 50 tabletů nabízejících plnohodnotný zážitek z internetu (včetně podpory technologie Flash) a uživatelé tabletu Xoom budou mezi prvními, kteří si tuto výhodu užijí," napsal Matt Rozen na Flash Platform blogu společnosti Adobe.

Společnost Adobe tvrdí, že verze 10.2 Flash přehrávače bude nabízena buď k downloadu nebo rovnou předinstalována na některých tabletech, které mají vyjít později v roce 2011. Dále prozradila, že Flash Player 10.2 nabídne uživatelům dual-core tabletů a smartphonů HD Flash video s výkonem až 30 snímků za sekundu.

Zdá se, že blogová zpráva je zaměřena na řadu kritiků, kteří nedávno soudili, že nepřítomnost technologie Flash by mohla zákazníky odradit od nákupu.

Například Daniel Ionescu z PC Worldu podotkl, že Motorola Xoom je mnohými brána jako první reálný rival pro iPad společnosti Apple, ale přesto může jít o "těžko prodejné" zařízení kvůli vysoké ceně 800 dolarů a nepřítomnosti Flashe.

Podpora Flash Playeru společnosti Adobe je považována za velkou výhodu pro konkurenty iPadu od Applu, jelikož tato firma odmítla tuto technologii, která našla široké využití jako formát pro streaming videa.

Steve Jobs vyjmenoval několik důvodů, proč Apple nepovoluje Flash na iPodech, iPhonech a iPadech, ve veřejné zprávě minulý duben. Šlo například o zkracování životnosti baterie nebo tvrdil, že některé moderní služby pracují lépe.

Adobe odhaduje, že ke konci letošního roku bude Flash nainstalován na více než 132 miliónech zařízení a dodává, že společnost své odhady na rok 2011 zvýšila.

Byl pro vás článek přínosný?