Hlavní navigace

AI Cube: Router a inteligentní reproduktorem v jednom

26. 9. 2018

Sdílet

 Autor: Huawei
Huawei představil zařízení AI Cube, což je inteligentní reproduktor s podporou hlasové asistence Alexa a současně 4G router v jednom.

Díky podpoře Wi-Fi pomocí 4G LTE sítě dokáže AI Cube splnit nároky na konektivitu, které jsou od inteligentního domácího zařízení očekávány. Pro připojení k vysokorychlostnímu internetu je potřeba pouze 4G SIM karta připojená rychlostí LTE kategorie 6 (směrová rychlost 300 Mbps). AI Cube podporuje i standard 802.11ac Wi-Fi, což znamená, že router je schopen pracovat na frekvencích 2,4 GHz i 5 GHz a přenáší data přes LAN rychlostí až do 1200 Mbps.

Huawei AI Cube také spolupracuje s hlasovou asistentkou Alexa od Amazonu. Při komunikaci s Alexou tak mohou uživatelé prostřednictvím svého hlasu získat přístup k více než 50 000 schopnostem Huawei AI Cube. Alexa má v současné době podporu od 12 000 inteligentních domácích zařízení od více než 2 000 výrobců. Výsledkem této spolupráce je široká škála služeb a obsahu společnosti Amazon, ke kterým mohou uživatelé reproduktoru získat přístup jednoduchým dotazem.
Pokud jde o výkon reproduktorů, novinka disponuje velkou 400 ml zvukovou dutinou a hliníkovou membránou. Tato kombinace umožňuje produkovat zvuk s čistým středním a vysokým bodem, stejně jako plné basy bez zkreslení. Zvukový zážitek je ještě umocněn zvukovým řešením Huawei Histen, které přidává virtuální basy, lineární ekvalizér, adaptivní ovládání přes více zařízení, vzdálené rozpoznávání hlasu a další funkce.

Cloud22

Všechny výše uvedené technologie jsou zabalené v malé matné bílé barvě s bezešvou 3D síťovou základnou. Navíc je inteligentní reproduktor navržen tak, aby byly všechny jeho porty skryté na spodní straně.

Podle analytické firmy Canalys je globální potenciál trhu s inteligentními reproduktory v porovnání se současným stavem dvojnásobný. Odhaduje se, že do roku 2020 by mohl celosvětový objem těchto zařízení představovat 225 milionů kusů.