Hlavní navigace

Aktualizace Windows 10 až po odinstalování Office, doporučuje Microsoft

10. 12. 2014

Sdílet

 Autor: Microsoft
Microsoft poměrně nečekaně uživatelům operačního systému Windows 10 Technical Preview oznámil, aby si před instalací prosincových bezpečnostních aktualizací odinstalovali kancelářský balík Office.

„Po probdělé noci jsme museli učinit nepříjemné rozhodnutí, o kterém se s vámi musím podělit,“ uvedl včera v prohlášení hlavní manažer divize Operační systémy v Microsoftu Gabe Aul.

„Dnes (9.12) vydáváme bezpečnostní aktualizace a právě jsme zjistili, že pokud jsou nainstalovány Office, jejich instalace nemůže proběhnout. Než abychom vydávali novou opravu (a ztratili tímto procesem několik dnů), vydáme bezpečnostní aktualizace tak jak jsou i za cenu toho, že pro některé uživatele to může být poměrně bolestivé: je třeba odinstalovat balík Office, nainstalovat aktualizace a znovu nainstalovat Office. Omlouváme se,“ dodal Aul.

O něco později Aul zveřejnil nový text, v němž uživatelům Windows 10 říká, aby nové aktualizace (označené jako KB3022827) zkusili nainstalovat i tehdy, pokud mají nainstalovány Office.

„Pro mnoho z vás by to mohlo fungovat,“ dodal Aul.

Podle Microsoftu se Windows 10 Technical Preview týkala pouze jedna ze sedmi bezpečnostních aktualizací, jež byla včera vydána. Tento patch (MS14-080) slouží k záplatování čtrnácti děr v Internet Exploreru (IE) 11. Ne moc šťastné řešení, které navrhl Aul pro uživatele Windows 10, okomentoval viceprezident bezpečnostních služeb ve společnosti New Context Andrew Storms.

„Microsoft dnes oznámil, že uživatelé Windows 10 Technical Preview mohou mít problémy s instalací aktualizací. Já, stejně jako Microsoft, doufám, že tito uživatelé narazí při problémech na informaci zveřejněnou Microsoftem a dozví se tak, že chyba je u Office,“ uvedl Storms s tím, že již dříve měl jeden z osmi uživatelů Windows 10 Technical Preview problémy s instalací jiné aktualizace.

special_kyberutoky

„Pokud by byla vydána finální verze tohoto operačního systému a my bychom narazili na podobný problém, aktualizaci bychom normálně stáhli,“ dodal Aul. „Ale jelikož technickou preview verzi používají především technicky zaměření lidé, rozhodli jsme se nechat to tak, jak to je, zatímco budeme pracovat na opravě.“  S tím souhlasí i Storms, podle kterého „právě uživatelé Windows 10 patří mezi ty, kteří nebudou kvůli podobným věcem zbytečně remcat.“

Microsoft včera vydal sedm bezpečnostních aktualizací, které opravdují čtyřiadvacet děr v dřívějších verzích Windows, Internet Exploreru, Office, SharePointu a Exchange.