Hlavní navigace

Alcatel nabízí jednoduché telefony pro seniory

 Autor: Alcatel
Alcatel Onetouch uvedl na vánoční trh dva nové telefony s velkými tlačítky a přehledným barevným displejem. Modely 2000 a 2001 jsou určeny především seniorům a lidem s horším zrakem.
Adam Kencki 10. 12. 2013

Sdílet

Alcatel Onetouch uvedl na vánoční trh dva nové telefony s velkými tlačítky a přehledným barevným displejem. Modely 2000 a 2001 jsou určeny především seniorům a lidem s horším zrakem.

Alcatel Onetouch 2000Oba přístroje však nabídnou řadu funkcí nad rámec běžného seniorského telefonu. Model 2001 navíc oproti svému dvojčeti 2000 obsahuje fotoaparát a bezdrátovou funkci bluetooth. Ovládání obou telefonů je velmi intuitivní, a nezatěžuje proto složitým nastavením ani komplikovanými funkcemi.

Telefony Alcatel Onetouch 2000 a 2001 nabízejí nepřehlédnutelné červené SOS tlačítko, určené k automatickému vytočení předem určeného kontaktu nebo poslání SMS s prosbou o pomoc v případě nenadálé nevolnosti. V balení se nachází speciální nabíjecí stanice, která zároveň slouží jako stojánek pro umístění mobilního telefonu na vhodné místo. Uživatelé ocení i LED svítilnu se samostatným tlačítkem i možnost zamykání a odemykání telefonu samostatným posuvným přepínačem na boku telefonu.

Alcatel Onetouch 2000
Model 2000 je určen lidem, kteří s mobilním telefonem potřebují hlavně volat nebo psát SMS zprávy. To se tato novinka snaží zpříjemnit co nejjednodušším ovládáním, velkými znaky na displeji i hlasovou indikací vytáčeného čísla v češtině. K telefonování, textovým zprávám a balíku základních funkcí (budík, kalkulačka, kalendář) se přidává FM rádio fungující bez zapojení sluchátek a také možnost přehrávání MP3 skladeb uložených na MicroSD kartě, což může ukrátit dlouhou chvíli.

Alcatel Onetouch 2001
O něco vybavenější model 2001 obsahuje v porovnání s modelem 2000 navíc dvoumegapixelový fotoaparát, s nímž můžete pořizovat fotografie i natáčet videa. Fotky následně můžete snadno prostřednictvím obrázkových zpráv MMS posílat rodině a přátelům. V rámci zachování co nejjednoduššího ovládání mají některé funkce speciální tlačítka přímo na klávesnici a zjednodušují tak přístup například k fotoaparátu, nebo FM rádiu. Výčet funkcí zakončuje bezdrátové rozhraní bluetooth např. pro připojení bezdrátového handsfree.

Novinky se prodávají v černé a bílé barvě za doporučenou cenu 1 090 Kč, resp. 39,99 € (model 2000) a 1 490 Kč, resp. 54,99 € s DPH (model 2001).